Šiais metais mūsų darželio bendruomenė ir ugdytiniai  dalyvavo tarptautiniame ekologinio švietimo projekte „Saulėto oranžinio traukinio kelionė”. Visą savaitę darželio bendruomenė, tėveliai su vaikučiais nešė per vasarą užaugintus dekoratyvinius moliūgus, egzotinius augalus.

Savaitės pabaigoje  darželyje buvo surengtos parodėlės „Moliūginės įdomybės“ ir „Egzotinių augalų sala“. Parodėles papuošė spalvingas rudeninis traukinukas - vienos darželio mamytės kūrybinis darbas.

Spalio 9d. oranžinis traukinukas pakvietė visus į oranžinį forumą „Aš - gyvybės kūrėjas“. Kiekviena grupė, dainele, eilėraštuku, ar auklėtojos pasakojimu pristatė savo išaugintus augalėlius ar vaisius. Dalijosi patirtimi apie egzotinius augalus, minė mįsles. Dalyvaudami projekte vaikai  ne tik patyrė pažinimo džiaugsmą, bet ir ugdėsi pagarbą gyvybei bei sveiką gyvenseną.

Autorius: Audronė Kantautienė, auklėtoja

Nuo rugsėjo16 dienos iki rugsėjo 20 dienos Kudirkos Naumiesčio vaikų darželis dalyvavo 2019 metų Europos judumo savaitėje. Judumo savaitės tema: „Vaikščiokime ir važiuokime dviračiu saugiai“. Taip norima atkreipti dėmesį į saugų vaikščiojimą ir važiavimą dviračiu bei naudą mūsų sveikatai ir aplinkai.

Visą judumo savaitę  vaikai ir auklėtojos buvo aktyvūs darželio renginių dalyviai. Viskas prasidėjo bendra mankšta lauke. Ir taip tęsėsi visą savaitę.

Europos judumo savaitės šūkis- „Žingsniuokime kartu“. Darželio mažesnieji kartu vaikščiojo darželio kieme. Jie išvedė pasivaikščioti kirmėlytes. Vyresnieji vaikai, apsivilkę ryškias liemenes,  keliavo miestelio gatvėmis.

Vaikų geriausi draugai kieme yra paspirtukai, dviračiai, triratukai, mašinytės. Todėl viena diena buvo skirta judėjimui įvairiomis transporto priemonėmis.

Burbulų pūtimas ir gaudymas- dar viena veikla, kuri labai patiko vaikams.

Paskutinė savaitės veikla- linksmi žaidimai su spalvotu parašiutu.

Autorius: Renata Kundokienė, auklėtoja

Gegužės viduryje priešmokyklinio ugdymo  „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai buvo išvykę į Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centro salę. Dalyvavo Šakių rajono vaikų sporto šventėje „Sportuokime kartu“.  Vaikai atliko įvairias estafetes, dalyvavo sportinėse rungtyse su įvairiu sportiniu inventoriumi. Už puikiai atliktas sportines užduotis buvo apdovanoti medaliais. Sporto šventė suteikė daug   įspūdžių ir džiugių emocijų. Gražios šventės įkvėpti, nusprendėme sportinę savaitę organizuoti ir savo ugdymo įstaigoje.

Autorius: R.Dragūnaitienė, PU mokytoja

Gegužės 3 dieną mūsų ugdymo įstaiga paminėjo Motinos dieną dalyvaudama tarptautiniame meno projekte "Vėduoklė mamai 2019". Jau nuo ankstaus ryto darželio kiemą, laiptines puošė eksponuojamos gražiausios vėduoklės, kurias visą savaitę kartu su auklėtojomis lankstė, karpė, piešė, klijavo ir įvairiausiomis technikomis puošė darželio ugdytiniai.
       10.30 rinkosi gerai nusiteikusios mamytės. Šventė prasidėjo pasisveikinimo su mamytėmis dainele ir pagal melodiją "Pelėdžiukų" grupės vaikų rankose laikomo parašiuto bangavimu. Netikėtai rastos stebuklingos vėduoklės mostai vedė visų grupių vaikučius parodyti mamytėms trumpas, bet kupinas šiltų žodžių bei švelnių melodijų programėles.
        Šventės pabaigoje visi vaikai padovanojo mamytėms savo rankomis pagamintas vėduokles, padainavo bendrą dainą.

Autorius: Elė Oniūnienė, auklėtoja

Kovo 12 dieną, pasipuošę tautiniais rūbais, šventiškai nusiteikę,  darželio vaikučiai sugužėjo į ,,Pelėdžiukų“ grupę  paminėti Lietuvos nepriklausomybės dieną.  Į svečius pasikvietėme ir gimnazijos šaulius. Šventę pradėjome tautine giesme, kurią vaikučiai labai noriai mokėsi ir gražiai sugiedojo.  Apie Lietuvos grožį vaikai papasakojo deklamuodami, dainuodami daineles. O tautiniais rūbais pasipuošę ,,pelėdžiukai“ pašoko liaudies šokį ,,Malūnėlis“. Tiesiog nustebę vaikai klausėsi  Jurgos deklamuojamo eilėraščio ,,Gobšė“ ir suprato, kad reikia dalintis. Didžiausią įspūdį vaikams paliko pabernavimas su šauliais. Šaulys Tomas papasakojo apie jų žygius,  aptarė aprangą, kasdienius darbus, atsakinėjo į klausimus. Vaikai sužinojo, kad šiemet šaulių sąjunga švenčia 100 metų. Šventę užbaigėme daina apie visas vėliavos spalvas  ir bendra nuotrauka su šauliais. Išlydėję svečius vaikai išsiskirstė į savo grupes pilni įspūdžių ir meilės savo gimtinei.

Autorius: Anelė Macijauskienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja