Jau antrus metus mūsų darželio bendruomenė  dalyvauja tarptautiniame švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio – socialinio švietimo projekte „Saulėto oranžinio traukinio kelionė". Šį rudenį visą savaitę mūsų darželio bendruomenė nešė per vasarą užaugintus ir papuoštus moliūgus. Spalio 4 d.  į „Oranžinės dienos” šventę visus sukvietė moliūgas „Linksmukas” ir daug jo draugų. Jis kvietė dovanoti vieni kitiems šypsenas ir siūlė geros nuotaikos receptą. Oranžinėmis šypsenėlėmis-emblemomis vaikučiai papuošė visus atvykusius į šventę. Šventėje netrūko dainų, šokių, pasakų ir šypsenų.  „Kiškučiai” linksmai deklamavo eilėraštukus ir ragino valgyti morkytes. „Pelėdžiukai” ir „Gudručiai” iš tolo švietė oranžine spalva ir demonstravo oranžines madas.  „Paukšteliai” pakvietė pasižiūrėti pasakėlės apie moliūgą.  O kad šypsenėlės  ir gera nuotaika dar ilgai  visus lydėtų, grupėse vaikai  su auklėtojomis sudėliojo besišypsančius veidukus iš savo darže išaugintų oranžinių gėlyčių. Oranžinis renginys baigėsi  „Linksmukų” parodėle miestelio seniūnijoje.

Šventėje vaikai patyrė ne tik džiugių emocijų. Bendraudami jie plėtojo ir socialines kompetencijas, mokėsi suteikti kitiems bei patiems patirti dovanojimo džiaugsmą. Visiems dalyvavusiems tai buvo džiaugsminga, kupina gerų emocijų ir šypsenų diena.

Autorius: auklėtoja Audronė Kantautienė

Ikimokyklinio ugdymo skyrius jau kelinti metai dalyvauja Europos judumo savaitės renginiuose.  Tradiciškai priešmokyklinukai, pasikartoję saugaus elgesio taisykles, šiemet keliavo į miesto skverą. Čia jie surengė sveikatingumo bėgimą. Kiekvienas pagal galimybes,nelenktyniaudamas įveikė visą atstumą aplink skverą.

Kitas labai smagus, daug džiaugsmo bei emocijų ikimokyklinio amžiaus vaikams suteikęs renginys ,,Rieda ratukai". Ugdytiniai prisiminė kelio ženklus, šviesoforo spalvas ir išriedėjo į trasą aplink darželį. Netrūko plačių šypsenų ir geros nuotaikos.

Autorius: dir. pav. G.Jevaitienė

Gegužės 4 dieną net septintą kartą gausiai susirinkome Vinco Kudirkos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus "Linelis" kieme dalyvauti jau tradicija tapusiame tarptautiniame meno projekte "Laiškas mamai", skirtame paminėti Motinos dieną.
          Visų grupių ugdytiniai į bendrą laišką savo mamytėms talpino ne tik skambias melodijas ir meilės kupinus žodžius. Jie pristatė daug kruopštumo ir išmonės pareikalavusius, įvairiomis technikomis sukurtus savo laiškus mamytėms. Štai "Zuikučių" grupė pasirinko medžiagą lengvą, tarsi mamytėms siunčiami oro bučinukai, "Paukštelių" grupė norėjo pabrėžti motinos meilės švelnumą, todėl savo laišką kūrė ant šilko. "Saulučių" grupė kūrė "saldų" laišką, o "Pelėdžiukų" grupės vaikai norėjo pabrėžti, kokia stipri motinos meilė, tad savo laišką rašė ant medienos.
          Šventės pabaigoje visų grupių ugdytiniai pasveikino mamytes pačių pagamintomis dovanėlėmis.

Vasario 16-osios proga darželio vaikučiai dalyvavo respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų, vaikų, tėvelių kūrybinių darbų parodoje ,,Tautinė juosta". Parodos tikslas - kūrybiškai atskleisti tautinio kostiumo elemento - tautinės juostos - savitumą. Kiekvienos grupės ugdytiniai įvairiais meninės raiškos būdais kūrė originalias tautines juostas. Patys mažiausieji ,,Zuikučiai", talkinant mamytei Jurgai, nėrė iš spalvotų siūlų, ,,Saulutės" grupė kūrė iš Puzzle elementų, ,,Paukšteliai" siuvinėjo, o ,,Pelėdžiukai" klijavo.

Vienas iš svarbiausių darželio tikslų yra ugdymo kokybės gerinimas, todėl ieškome būdų ugdymo veiklai modernizuoti.Ugdymas dalyvaujant projektų veiklose atveria vaikams galimybes ugdytis įvairias kompetencijas, kartu nepamirštant žaidimo - mėgstamiausios ir pagrindinės vaikų veiklos. Tarptautiniame eTwinning projekte ,,Rudens išdaigos" ( Tricks of Autumn), kuris tęsėsi spalio - lapkričio mėnesį, dalyvavo mūsų darželio ,,Saulutės" grupės ugdytiniai, auklėtoja Renata Kundokienė ir direktoriaus pavaduotoja ikimokykliniam ugdymui Gema Jevaitienė.

Projekto partneriai - keturios ikimokyklinės ugdymo įstaigos ir dvi mokyklos iš Lietuvos bei ,,Brolių Grimų" darželis iš Bulgarijos.

Projekto tikslas - praturtinti vaikų žinias apie rudenį, spalvų įvairovę, skatinti ugdytinių kūrybiškumą, meninę raišką, susipažinti su šalimis- projekto partnerėmis, plėsti IKT panaudojimo galimybes.

Džiaugiamės galėdami būti eTwinning projekto dalimi, nes jis suteikė galimybę tapti atviresniems naujoms patirtims ir pokyčiams.