Gegužės viduryje priešmokyklinio ugdymo  „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai buvo išvykę į Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centro salę. Dalyvavo Šakių rajono vaikų sporto šventėje „Sportuokime kartu“.  Vaikai atliko įvairias estafetes, dalyvavo sportinėse rungtyse su įvairiu sportiniu inventoriumi. Už puikiai atliktas sportines užduotis buvo apdovanoti medaliais. Sporto šventė suteikė daug   įspūdžių ir džiugių emocijų. Gražios šventės įkvėpti, nusprendėme sportinę savaitę organizuoti ir savo ugdymo įstaigoje.

Autorius: R.Dragūnaitienė, PU mokytoja

Gegužės 3 dieną mūsų ugdymo įstaiga paminėjo Motinos dieną dalyvaudama tarptautiniame meno projekte "Vėduoklė mamai 2019". Jau nuo ankstaus ryto darželio kiemą, laiptines puošė eksponuojamos gražiausios vėduoklės, kurias visą savaitę kartu su auklėtojomis lankstė, karpė, piešė, klijavo ir įvairiausiomis technikomis puošė darželio ugdytiniai.
       10.30 rinkosi gerai nusiteikusios mamytės. Šventė prasidėjo pasisveikinimo su mamytėmis dainele ir pagal melodiją "Pelėdžiukų" grupės vaikų rankose laikomo parašiuto bangavimu. Netikėtai rastos stebuklingos vėduoklės mostai vedė visų grupių vaikučius parodyti mamytėms trumpas, bet kupinas šiltų žodžių bei švelnių melodijų programėles.
        Šventės pabaigoje visi vaikai padovanojo mamytėms savo rankomis pagamintas vėduokles, padainavo bendrą dainą.

Autorius: Elė Oniūnienė, auklėtoja

Kovo 12 dieną, pasipuošę tautiniais rūbais, šventiškai nusiteikę,  darželio vaikučiai sugužėjo į ,,Pelėdžiukų“ grupę  paminėti Lietuvos nepriklausomybės dieną.  Į svečius pasikvietėme ir gimnazijos šaulius. Šventę pradėjome tautine giesme, kurią vaikučiai labai noriai mokėsi ir gražiai sugiedojo.  Apie Lietuvos grožį vaikai papasakojo deklamuodami, dainuodami daineles. O tautiniais rūbais pasipuošę ,,pelėdžiukai“ pašoko liaudies šokį ,,Malūnėlis“. Tiesiog nustebę vaikai klausėsi  Jurgos deklamuojamo eilėraščio ,,Gobšė“ ir suprato, kad reikia dalintis. Didžiausią įspūdį vaikams paliko pabernavimas su šauliais. Šaulys Tomas papasakojo apie jų žygius,  aptarė aprangą, kasdienius darbus, atsakinėjo į klausimus. Vaikai sužinojo, kad šiemet šaulių sąjunga švenčia 100 metų. Šventę užbaigėme daina apie visas vėliavos spalvas  ir bendra nuotrauka su šauliais. Išlydėję svečius vaikai išsiskirstė į savo grupes pilni įspūdžių ir meilės savo gimtinei.

Autorius: Anelė Macijauskienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja

<

Kovo 5 dieną visus mažus ir didelius, sočius ir alkanus sukvietė Lašininis ir Kanapinis į Užgavėnių šventę. Visi šoko, trypė, šėliojo, šūkaliojo, žiemą varė. Vaikai ir auklėtojos dalyvavo persirengėlių madų šou. Dalyviu Kanapinis apdovanojo riestainiais. Kokios užgavinės, jei nėra blynų! Po smagios dainos „Kepė močia blynus“ visi išvydo patį didžiausią, gražiausią Lašininio ir Kanapinio blyną. Blynas buvo padalintas visų grupių vaikams ir suvalgytas.

Lašininis ir Kanapinis galynėjosi protu. Vienas kitą bandė įveikti mindami mįsles. Laimėjęs kovą Kanapinis kvietė burtis prie Morės, atnešti ir jai atiduoti piešinius su savo blogais darbais. Skambant žodžiams „Žiema, žiema, bėk iš kiemo!“ Lašininis išnešė Morę ir blogus darbus, kad visi metai būtų geresni.

Autorius: R.Kundokienė, auklėtoja

<

Vasario mėnesį Šakių lopšelyje-darželyje „Berželis“  vyko festivalis „Tirlimbam“, kurio idėja - išradingai paminėti Lietuvos atkūrimo dieną. Gausus būrys atlikėjų iš viso rajono atliko įvairius lietuvių liaudies stilizuotus kūrinius. Mūsų ugdymo įstaigai „Linelis“ atstovavo priešmokyklinės grupės mergaičių ansamblis: Jurga Kažemėkaitytė, Ugnė Sruoginytė, Liepa Plečkaitytė, Jogailė Venciūtė, Gabrielė Kareivaitė, kurias paruošė mokytojas Aurelijus Bacevičius. Dainorėlės atliko lietuvių liaudies daineles „Ar nebuvai miške“ ir „Tindi rindi riuška“. Lietuvių liaudies dainos skambėjo šiuolaikišku ritmu. Festivalis baigėsi liaudies šokiais, žaidimais ir dovanomis.

Autorius: R.Dragūnaitienė, priešmokyklinio ugdymo mokytoja