Kovo 12 dieną, pasipuošę tautiniais rūbais, šventiškai nusiteikę,  darželio vaikučiai sugužėjo į ,,Pelėdžiukų“ grupę  paminėti Lietuvos nepriklausomybės dieną.  Į svečius pasikvietėme ir gimnazijos šaulius. Šventę pradėjome tautine giesme, kurią vaikučiai labai noriai mokėsi ir gražiai sugiedojo.  Apie Lietuvos grožį vaikai papasakojo deklamuodami, dainuodami daineles. O tautiniais rūbais pasipuošę ,,pelėdžiukai“ pašoko liaudies šokį ,,Malūnėlis“. Tiesiog nustebę vaikai klausėsi  Jurgos deklamuojamo eilėraščio ,,Gobšė“ ir suprato, kad reikia dalintis. Didžiausią įspūdį vaikams paliko pabernavimas su šauliais. Šaulys Tomas papasakojo apie jų žygius,  aptarė aprangą, kasdienius darbus, atsakinėjo į klausimus. Vaikai sužinojo, kad šiemet šaulių sąjunga švenčia 100 metų. Šventę užbaigėme daina apie visas vėliavos spalvas  ir bendra nuotrauka su šauliais. Išlydėję svečius vaikai išsiskirstė į savo grupes pilni įspūdžių ir meilės savo gimtinei.

Autorius: Anelė Macijauskienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja

<

Kovo 5 dieną visus mažus ir didelius, sočius ir alkanus sukvietė Lašininis ir Kanapinis į Užgavėnių šventę. Visi šoko, trypė, šėliojo, šūkaliojo, žiemą varė. Vaikai ir auklėtojos dalyvavo persirengėlių madų šou. Dalyviu Kanapinis apdovanojo riestainiais. Kokios užgavinės, jei nėra blynų! Po smagios dainos „Kepė močia blynus“ visi išvydo patį didžiausią, gražiausią Lašininio ir Kanapinio blyną. Blynas buvo padalintas visų grupių vaikams ir suvalgytas.

Lašininis ir Kanapinis galynėjosi protu. Vienas kitą bandė įveikti mindami mįsles. Laimėjęs kovą Kanapinis kvietė burtis prie Morės, atnešti ir jai atiduoti piešinius su savo blogais darbais. Skambant žodžiams „Žiema, žiema, bėk iš kiemo!“ Lašininis išnešė Morę ir blogus darbus, kad visi metai būtų geresni.

Autorius: R.Kundokienė, auklėtoja

<

Vasario mėnesį Šakių lopšelyje-darželyje „Berželis“  vyko festivalis „Tirlimbam“, kurio idėja - išradingai paminėti Lietuvos atkūrimo dieną. Gausus būrys atlikėjų iš viso rajono atliko įvairius lietuvių liaudies stilizuotus kūrinius. Mūsų ugdymo įstaigai „Linelis“ atstovavo priešmokyklinės grupės mergaičių ansamblis: Jurga Kažemėkaitytė, Ugnė Sruoginytė, Liepa Plečkaitytė, Jogailė Venciūtė, Gabrielė Kareivaitė, kurias paruošė mokytojas Aurelijus Bacevičius. Dainorėlės atliko lietuvių liaudies daineles „Ar nebuvai miške“ ir „Tindi rindi riuška“. Lietuvių liaudies dainos skambėjo šiuolaikišku ritmu. Festivalis baigėsi liaudies šokiais, žaidimais ir dovanomis.

Autorius: R.Dragūnaitienė, priešmokyklinio ugdymo mokytoja

<

Sausio 16 dieną priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai „Pelėdžiukai“ buvo išvykę į edukacinį renginį, Šakių darželyje „Klevelis“. Su dideliu susidomėjimu žiūrėjo spektaklį „Julijos sapnas“, kurį pastatė darželio meno vadovė. Spektaklis vaikams suteikė ne tik gerų emocijų, bet ir įvairių pamokančių žinių. Visi kartu aiškinomės patarlės „Kaip šauksi, taip atsilieps“ reikšmę. Svečiavomės „Zuikučių“ grupėje. Susipažinome su šios grupės vaikais, aplinka, priemonėmis ir žaislais. Patyrėme daug įspūdžių ir džiugių emocijų, parsivežėme naujų idėjų.

Autorius: R.Dragūnaitienė, PUG mokytoja

<

Kovo 11-ąją - Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną -  minėjo ir mūsų darželio ugdytiniai. Klausėsi auklėtojų pasakojimų apie Lietuvą, mokėsi eilėraščių ir dainelių, matavosi stilizuotus tautinius rūbelius.
       Priešmokyklinės grupės ,,Pelėdžiukai" ugdytiniai šventine nuotaika pasidalino su Kudirkos Naumiesčio parapijos socialinės pagalbos centro globos namų gyventojais. Čia priešmokyklinukai surengė šventinį koncertą, kurį paruošė auklėtoja R. Dragūnaitienė ir A. Bacevičius.

Darželio auklėtojos kartu su savo ugdytiniais dalyvavo pilietinėje akcijoje ,,100 varpelių Lietuvai". Visą savaitę gaminome geltonos, žalios, raudonos spalvos varpelius.Penktadienio rytmetį visi varpeliai buvo sukabinti darželio kieme. Auganti alyva džiaugėsi ne tik pirmaisiais saulės spinduliais, bet ir Lietuvos vėliavos spalvomis suspindusiais varpeliais.

Autorius: Rasa Dragūnaitienė, auklėtoja