Gegužės 4 dieną net septintą kartą gausiai susirinkome Vinco Kudirkos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus "Linelis" kieme dalyvauti jau tradicija tapusiame tarptautiniame meno projekte "Laiškas mamai", skirtame paminėti Motinos dieną.
          Visų grupių ugdytiniai į bendrą laišką savo mamytėms talpino ne tik skambias melodijas ir meilės kupinus žodžius. Jie pristatė daug kruopštumo ir išmonės pareikalavusius, įvairiomis technikomis sukurtus savo laiškus mamytėms. Štai "Zuikučių" grupė pasirinko medžiagą lengvą, tarsi mamytėms siunčiami oro bučinukai, "Paukštelių" grupė norėjo pabrėžti motinos meilės švelnumą, todėl savo laišką kūrė ant šilko. "Saulučių" grupė kūrė "saldų" laišką, o "Pelėdžiukų" grupės vaikai norėjo pabrėžti, kokia stipri motinos meilė, tad savo laišką rašė ant medienos.
          Šventės pabaigoje visų grupių ugdytiniai pasveikino mamytes pačių pagamintomis dovanėlėmis.

Vasario 16-osios proga darželio vaikučiai dalyvavo respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų, vaikų, tėvelių kūrybinių darbų parodoje ,,Tautinė juosta". Parodos tikslas - kūrybiškai atskleisti tautinio kostiumo elemento - tautinės juostos - savitumą. Kiekvienos grupės ugdytiniai įvairiais meninės raiškos būdais kūrė originalias tautines juostas. Patys mažiausieji ,,Zuikučiai", talkinant mamytei Jurgai, nėrė iš spalvotų siūlų, ,,Saulutės" grupė kūrė iš Puzzle elementų, ,,Paukšteliai" siuvinėjo, o ,,Pelėdžiukai" klijavo.

Vienas iš svarbiausių darželio tikslų yra ugdymo kokybės gerinimas, todėl ieškome būdų ugdymo veiklai modernizuoti.Ugdymas dalyvaujant projektų veiklose atveria vaikams galimybes ugdytis įvairias kompetencijas, kartu nepamirštant žaidimo - mėgstamiausios ir pagrindinės vaikų veiklos. Tarptautiniame eTwinning projekte ,,Rudens išdaigos" ( Tricks of Autumn), kuris tęsėsi spalio - lapkričio mėnesį, dalyvavo mūsų darželio ,,Saulutės" grupės ugdytiniai, auklėtoja Renata Kundokienė ir direktoriaus pavaduotoja ikimokykliniam ugdymui Gema Jevaitienė.

Projekto partneriai - keturios ikimokyklinės ugdymo įstaigos ir dvi mokyklos iš Lietuvos bei ,,Brolių Grimų" darželis iš Bulgarijos.

Projekto tikslas - praturtinti vaikų žinias apie rudenį, spalvų įvairovę, skatinti ugdytinių kūrybiškumą, meninę raišką, susipažinti su šalimis- projekto partnerėmis, plėsti IKT panaudojimo galimybes.

Džiaugiamės galėdami būti eTwinning projekto dalimi, nes jis suteikė galimybę tapti atviresniems naujoms patirtims ir pokyčiams.

Jau antrą kartą mūsų darželio "Paukštelių" grupės komanda spalio 20 dieną dalyvavo Šakių lopšelio- darželio "Berželis" organizuotame metodiniame renginyje "Judu, krutu ir niekad neliūdžiu". Smagiai ir nuotaikingai sportuoti visus dalyvius kvietė renginio personažai: Kakė Makė, Močiutė ir linksmasis Klounas. Mūsų komanda pristatė trumpą netradicinę mankštelę su lanku. Sugrįžome ne tik su gera nuotaika, kupini įspūdžių, bet ir apdovanoti atminimo taure, medaliais bei dovanomis. O auklėtojos daugiau sužinojome apie netradicinių sportinių veiklų organizavimą darželyje.

Mūsų darželio pedagogai, vaikai, tėvai, seneliai - respublikinio švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio švietimo projekto ,,Saulėto oranžinio traukinio kelionė per Lietuvą" dalyviai. Kelionė prasidėjo pavasarį nuo mažos moliūgo sėklytės, kurią vaikai su auklėtojomis, mamytėmis sėjo darželyje, savo darže.Vaikai stebėjo, kaip iš sėklos kalasi daigelis. Kad iš daigelio išaugtų moliūgas vasarą reikėjo jį laistyti, prižiūrėti.Spalio 12 dieną su rūpesčiu ir meile išaugintas šeimos moliūgas sugrįžo į darželį. Bendruomenės nariai sukūrė 20,35 metrų ilgio saulėtą oranžinį moliūgų traukinį, kurio kiekvienas moliūgas- vagonas (103 moliūgai) susideda iš vaikų, tėvų, pedagogų bendradarbiavimo vaisiaus. Rinkome patį didžiausią ( 68 cm), originaliausią moliūgą, skaniausią patiekalą iš moliūgo. Vykdydami projektą su vaikais keliavome į saulėtą oranžinę kelionę, siekiant geriau pažinti pasaulį. Kodėl oranžinę? Todėl, kad tai šeimos, meilės, draugystės, saulės, šviesos spalva.