2019 m. lapkričio 20 d. Gelgaudiškio dvare vyko rajoninis vaikiškos dainos festivalis „Dainuokim, dainuokim, dainuokim“, kuriame dalyvavo ir mūsų darželio „LINELIS“ mažieji dainorėliai. Šventė visiems labai patiko ir mažieji dainorėliai parsivežė daug gerų emocijų.

Autorius: Aurelijus Bacevičius, mokytojas

Darželio „Linelis“ ugdytiniai paminėjo Tarptautinės Tolerancijos dieną, kurios simbolis – Tolerancijos Švyturys. Visą savaitę vaikai su auklėtojomis kalbėjosi šia tema, ieškojo tolerancijos savo artimoje aplinkoje. Žaidė, keliavo vieni pas kitus į svečius, žiūrėjo animacinius filmukus, gamino, piešė švyturius bei laivelius. Aptarė įvairias gyvenimo situacijas taip pat kalbėjosi, kaip priimti kitokį žmogų, turintį kitokius požiūrius, išsiskiriančią išvaizdą. Tolerancija, kaip švyturys, ne tik rodo kelią grįžtantiems laivams, bet ir mus veda supratingumo, pakantumo link.

Autorius: Rasuolė Tarnauskienė, auklėtoja

Šiais metais mūsų darželio bendruomenė ir ugdytiniai  dalyvavo tarptautiniame ekologinio švietimo projekte „Saulėto oranžinio traukinio kelionė”. Visą savaitę darželio bendruomenė, tėveliai su vaikučiais nešė per vasarą užaugintus dekoratyvinius moliūgus, egzotinius augalus.

Savaitės pabaigoje  darželyje buvo surengtos parodėlės „Moliūginės įdomybės“ ir „Egzotinių augalų sala“. Parodėles papuošė spalvingas rudeninis traukinukas - vienos darželio mamytės kūrybinis darbas.

Spalio 9d. oranžinis traukinukas pakvietė visus į oranžinį forumą „Aš - gyvybės kūrėjas“. Kiekviena grupė, dainele, eilėraštuku, ar auklėtojos pasakojimu pristatė savo išaugintus augalėlius ar vaisius. Dalijosi patirtimi apie egzotinius augalus, minė mįsles. Dalyvaudami projekte vaikai  ne tik patyrė pažinimo džiaugsmą, bet ir ugdėsi pagarbą gyvybei bei sveiką gyvenseną.

Autorius: Audronė Kantautienė, auklėtoja

Nuo rugsėjo16 dienos iki rugsėjo 20 dienos Kudirkos Naumiesčio vaikų darželis dalyvavo 2019 metų Europos judumo savaitėje. Judumo savaitės tema: „Vaikščiokime ir važiuokime dviračiu saugiai“. Taip norima atkreipti dėmesį į saugų vaikščiojimą ir važiavimą dviračiu bei naudą mūsų sveikatai ir aplinkai.

Visą judumo savaitę  vaikai ir auklėtojos buvo aktyvūs darželio renginių dalyviai. Viskas prasidėjo bendra mankšta lauke. Ir taip tęsėsi visą savaitę.

Europos judumo savaitės šūkis- „Žingsniuokime kartu“. Darželio mažesnieji kartu vaikščiojo darželio kieme. Jie išvedė pasivaikščioti kirmėlytes. Vyresnieji vaikai, apsivilkę ryškias liemenes,  keliavo miestelio gatvėmis.

Vaikų geriausi draugai kieme yra paspirtukai, dviračiai, triratukai, mašinytės. Todėl viena diena buvo skirta judėjimui įvairiomis transporto priemonėmis.

Burbulų pūtimas ir gaudymas- dar viena veikla, kuri labai patiko vaikams.

Paskutinė savaitės veikla- linksmi žaidimai su spalvotu parašiutu.

Autorius: Renata Kundokienė, auklėtoja

Gegužės viduryje priešmokyklinio ugdymo  „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai buvo išvykę į Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centro salę. Dalyvavo Šakių rajono vaikų sporto šventėje „Sportuokime kartu“.  Vaikai atliko įvairias estafetes, dalyvavo sportinėse rungtyse su įvairiu sportiniu inventoriumi. Už puikiai atliktas sportines užduotis buvo apdovanoti medaliais. Sporto šventė suteikė daug   įspūdžių ir džiugių emocijų. Gražios šventės įkvėpti, nusprendėme sportinę savaitę organizuoti ir savo ugdymo įstaigoje.

Autorius: R.Dragūnaitienė, PU mokytoja