VSAT Pagėgių rinktinėje penktadienį vyko šachmatų turnyras, kurį organizavo Sienos kontrolės skyrius. Šios varžybos buvo skirtos populiarinti pasieniečio profesiją bei siekta skatinti rinktinės pareigūnų, darbuotojų ir jų šeimos narių užimtumą ir domėjimąsi šia sporto šaka. Pajėgumą prie šachmatų lentų demonstravo dvidešimt vienas šios sporto šakos entuziastas.

          VSAT Pagėgių rinktinės Štabe rungėsi šachmatininkai iš Klaipėdos, Pagėgių, Kudirkos Naumiesčio, Kybartų, Vištyčio, Radviliškio, Jurbarko. Dalyvių amžius nuo 8 iki 80 metų. Turnyro dalyviai – Pagėgių rinktinės ir jos padalinių pareigūnai ir darbuotojai bei jų šeimos nariai, Kudirkos Naumiesčio užkardos Jaunojo pasieniečio būrelio nariai, bendradarbiaujančių mokyklų ir gimnazijų moksleiviai, kiti pakviesti šachmatininkai.

          Varžybos vyko naudojant šveicarišką sistemą. Šachmatininkai sužaidė po septynis kartus pagal šachmatų turnyrų organizavimo sistemos parinktą algoritmą.

          Kudirkos Naumiesčio užkardos Jaunojo pasieniečio būrelio narys Nedas Makūnas šiose varžybose iškovojo trečią vietą.

          Visus dalyvius apdovanojo Pagėgių rinktinės vadas Rimantas Timinskis, jiems įteikė specialiai šiam turnyrui pagamintus ženkliukus. Specialiais prizais apdovanoti jauniausias ir seniausias dalyviai.

Nuotraukos ir informacija Pagėgių rinktinės Viešųjų ryšių vyresniosios specialistės Astos Šimkuvienės.

Penktadienį Kudirkos Naumiesčio užkardos jaunojo pasieniečio būrelis lankėsi Vilniaus rinktinės Kauno oro uosto užkardoje ir susipažino su jos veikla, ginkluote, technika, oro uosto infrastruktūra, ten dirbančiomis kitomis tarnybomis, apžiūrėjo orlaivius. Užkardos vadas Vitas Packevičius jaunuolius supažindino su užkardos veikla, dažniausiai pasitaikančiais pažeidimais, aprodė patalpas.

Antroje dokumentų patikrinimo linijoje jaunuoliai turėjo galimybę pamatyti kaip tikrinami dokumentai, vertybiniai popieriai, kuo skiriasi suklastotas dokumentas nuo tikro, kaip aptinkami padirbimo požymiai.

Skrydžių valdymo centre dirbantys darbuotojai papasakojo apie savo darbą, koks jis yra svarbus ir kaip brangiai gali kainuoti jų padarytos klaidos. Pokalbio metu stebėjo kaip leidžiasi ir kyla orlaiviai pakilimo metu, kaip jie juda oro uosto teritorijoje.

Ekskursijos metu būrelio nariai apsilankė pas priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos pareigūnus, kurie rūpinasi gelbėjimo darbais oro uosto teritorijoje. Ugniagesiai pademonstravo savo naujausią automobilį, kuris labai brangus, modernus ir efektyvus.

„Ryanair“ skydžių bendrovės angaruose apžiūrėjo orlaivius, pabuvojo jų viduje, matė, kaip atliekamas jų techninis aptarnavimas prieš skrydžius.

Kad patekti į oro uosto teritoriją visi moksleiviai turėjo praeiti saugos tarnybų patikrinimą, pamatė, kaip jie dirba, kaip veikia metalo detektoriai, kaip tikrinamas bagažas.

Pasieniečiai taip pat papasakojo apie radiacinę kontrolę, pademonstravo tai veiklai turimus prietaisu.

Kudirkos Naumiesčio užkardos Jaunojo pasieniečio būrelis įkurtas 2012 m. kovo 14 d., būrelyje yra 11 narių. Būrelis skirtas plėtoti ir populiarinti pasieniečio profesiją tarp moksleivių, ugdyti jaunąją kartą, skatinti moksleivių pilietinį ugdymą ir jų užimtumą, skleisti gerąją patirtį, populiarinant pasieniečio profesiją kituose Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Lietuvos Šaulių sąjungos ar kituose panašią veiklą vykdančiuose padaliniuose ir organizacijose, plėtoti moksleivių saviraišką, kūrybiškumą bei bendradarbiauti su Jaunojo pasieniečio, Jaunojo šaulio ir kitais būreliais, esančiais VSAT, Lietuvos Šaulių sąjungos padaliniuose, mokslo įstaigose, moksleivių užklasinę nepolitinę veiklą organizuojančiose organizacijose.

                      Trečiadienį Kudirkos Naumiesčio užkardoje rinkosi Jaunojo pasieniečio būrelio nariai ir mokėsi išgyvenimo gamtoje, tai yra įkurti ugnį priemonėmis, kurios randamos gamtoje. Pratybas pravedė Pagėgių rinktinės Sargybų skyriaus specialistas Marius Dubinskas.

                      Vietovėje jaunuoliai buvo supažindinti su būdais kaip galima būtų įkurti ugnį ir kokias priemones naudoti. Visi suprato, kad norint išgyventi gamtoje, ugnis labai svarbi. Tai ir šiluma ir šiltas maistas.

                      Po teorinio pasiruošimo būrelio nariai rinko tinkamas medžiagas, su vadovo pagalba gaminosi įrankį, kurio pagalba kuriamas laužas ir jį visi praktiškai naudojo. Įdėjus didžiules pastangas lengvas dūmelis pasirodė. Ugnis buvo užsispyrusi ir nenorėjo nudžiuginti pratybų dalyvių. Užsiėmimų metu dalyviai suprato, kad ugnies įkūrimas yra nelengvas darbas. Kiekvienas tam turi būti pasiruošęs iš anksto. Gamtoje surandamos medžiagos dažnai būna drėgnos ir ne visada tinkamos. Todėl kiekvienas su savimi turėtų turėti ką nors sauso, kad ir mažą kuokštelį sausų samanų. Tada laužas lengviau ir greičiau džiugins jo trokštančius.

                      Užsiėmimų metu jaunuoliai tiek įdėjo pastangų, kad turėjo nusirengti striukes. Karšta buvo ne nuo laužo, bet nuo fizinio darbo, kurio pareikalavo jo įkūrimas panaudojant vietovėje surastas priemones. Aktyviausiam būrelio nariui Marius Dubinskas kaip paskatinimą įteikė kareiviško maisto davinio paketą. Jaunieji pasieniečiai galėjo pamatyti kaip kariai apsirūpina šiltu maistu. Pakete yra košės davinys, kuris sušildomas turint tik vandens. Cheminės medžiagos, sureagavusios su vandeniu išskiria tiek šilumos, kad rankose nenulaikysi.

                      Kudirkos Naumiesčio užkardos Jaunojo pasieniečio būrelis įkurtas 2012 m. kovo 14 d., būrelyje yra 11 nariai. Būrelis skirtas plėtoti ir populiarinti pasieniečio profesiją tarp moksleivių, ugdyti jaunąją kartą, skatinti moksleivių pilietinį ugdymą ir jų užimtumą, skleisti gerąją patirtį, populiarinant pasieniečio profesiją kituose Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Lietuvos Šaulių sąjungos ar kituose panašią veiklą vykdančiuose padaliniuose ir organizacijose, plėtoti moksleivių saviraišką, kūrybiškumą bei bendradarbiauti su Jaunojo pasieniečio, Jaunojo šaulio ir kitais būreliais, esančiais VSAT, Lietuvos Šaulių sąjungos padaliniuose, mokslo įstaigose, moksleivių užklasinę nepolitinę veiklą organizuojančiose organizacijose.

Foto: sargybų skyriaus pasienietis Lukas Sendžikas

Trečiadienį Jaunojo pasieniečio būrelio susirinkimo metu buvo priimami į būrelį nauji nariai. Jaunaisiais pasieniečiais norintys tapti turi praeiti įvairius išbandymus ir gauti visų narių pritarimą. Išbandyti buvo du pretendentai. Išbandymo metu jaunuoliai turėjo parodyti darnų įvairių veiksmų atlikimą, išsakyti savo lūkesčius būrelyje, išbandyta fizinis pajėgumas, drausmė, disciplina.

Pilnai apsiginklavę ir šiltai apsirengę jaunuoliai įrodinėjo, kad pasiruošę ginti draugus ir tėvynę, įrodė, kad nėra priešų siųsti „šnipai“, kad moka naudotis ginklais ir yra bebaimiai, pasirengę kolektyviniam darbui.

Išbandymus praėjo visi pretendentai. Po pratybų dar kartą buvo suteikta teisė persigalvoti, jei kam nepatiko, gali išeiti iš rikiuotės ir eiti namo. Tokių neatsirado, visi vienbalsiai kartojo, kad turi tikslą tapti pasieniečiais ir būrelis padės jiems daugiau sužinoti apie šią profesiją.

Po tokių žodžių būrelio senbuvių ir būrelio vėliavos akivaizdoje visi iškilmingai prisiekė.

Naujokų išbandymai visada sukelia senbuviams daug nuoširdaus juoko.

Tokie renginiai į graži tradicija.

Kitų užsiėmimų metu įstojusiems į Jaunojo pasieniečio būrelį bus įteikti pažymėjimai.

Kudirkos Naumiesčio užkardos Jaunojo pasieniečio būrelis įkurtas 2012 m. kovo 14 d., būrelyje yra 9 nariai, su naujai priimtais bus 11. Būrelis skirtas plėtoti ir populiarinti pasieniečio profesiją tarp moksleivių, ugdyti jaunąją kartą, skatinti moksleivių pilietinį ugdymą ir jų užimtumą, skleisti gerąją patirtį, populiarinant pasieniečio profesiją kituose Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Lietuvos Šaulių sąjungos ar kituose panašią veiklą vykdančiuose padaliniuose ir organizacijose, plėtoti moksleivių saviraišką, kūrybiškumą bei bendradarbiauti su Jaunojo pasieniečio, Jaunojo šaulio ir kitais būreliais, esančiais VSAT, Lietuvos Šaulių sąjungos padaliniuose, mokslo įstaigose, moksleivių užklasinę nepolitinę veiklą organizuojančiose organizacijose.

          Antradienį Kudirkos Naumiesčio Jaunojo pasieniečio būrelio nariai dalyvavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės organizuotame krepšinio 3x3 turnyre. Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos sporto salėje vykusiose varžybose dalyvavo ne tik rekordinis skaičius komandų - 14, iš VSAT Pagėgių rinktinės padalinių, tačiau sužaista ir rekordinis skaičius krepšinio varžybų – 46. Jaunojo pasieniečio būrelio komanda pateko į A pogrupį, kur turėjo susikauti su šešiomis komandomis. Aukštų rezultatų pasiekti nepavyko, į finalą pateko tik dvi stipriausios pogrupio komandos. Nugalėti nepavykus, perėmė sirgalių vaidmenį ir aktyviai sirgo už Kudirkos Naumiesčio užkardą, kurios komanda iškovojo turnyre antrą vietą.

          Jaunimas labai norėjo laimėti, nepavyko. Ir nieko tokio, juos reikia pagirti, kad stengiasi ir gyvena aktyviai.

          Kudirkos Naumiesčio užkardos Jaunojo pasieniečio būrelis įkurtas 2012 m. kovo 14 d., būrelyje yra 9 nariai. Būrelis skirtas plėtoti ir populiarinti pasieniečio profesiją tarp moksleivių, ugdyti jaunąją kartą, skatinti moksleivių pilietinį ugdymą ir jų užimtumą, skleisti gerąją patirtį, populiarinant pasieniečio profesiją kituose Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Lietuvos Šaulių sąjungos ar kituose panašią veiklą vykdančiuose padaliniuose ir organizacijose, plėtoti moksleivių saviraišką, kūrybiškumą bei bendradarbiauti su Jaunojo pasieniečio, Jaunojo šaulio ir kitais būreliais, esančiais VSAT, Lietuvos Šaulių sąjungos padaliniuose, mokslo įstaigose, moksleivių užklasinę nepolitinę veiklą organizuojančiose organizacijose.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button