Trečiadienį (vasario 6 d.) Kudirkos Naumiesčio Jaunojo pasieniečio būrelio (toliau – JPB) nariai lankėsi Pagėgių pasienio rinktinėje (toliau – rinktinė).

     Moksleiviai susipažino su rinktinės struktūra, skyriais, apžiūrėjo patalpas, pabuvojo laikino sulaikymo kameroje.Rinktinės muziejuje buvo prisiminta „Ramzio“ istorija, apžiūrėti turimi eksponatai. JPB nariai klausinėjo apie kontrabandos gabenimo būdus ir bandė panešėti naščius su „nelegaliu kroviniu“.

     Jaunuoliai taip pat apsilankė rinktinės vado kabinete, kur pulkininkas Rimantas Timinskis sakė: „Džiaugiuosi matydamas smalsius, žingeidžius jaunuolius, kurie žino ko nori bei siekia užsibrėžtų tikslų. Pradžia jau padaryta, o visa kita jūsų pačių rankose“. Vėliau apžiūrėta lauko ekspozicija, kurioje yra ne tik kontrabandos gabenimui naudotos priemonės, bet ir tarnyboje nebenaudojamas keturratis, laivas ant oro pagalvių.Daugiausia asmenukių buvo daroma šalia „ichtiandro“, turinčio labai tikrovišką žvilgsnį. Rinktinėje įrengtą modernią šaudyklą JPB būrelio nariai aplankė iškart po ten vykusių pareigūnų mokymų.Sienos kontrolės skyriaus pareigūnai Daiva Liubinskaitė bei Antanas Musvydas jaunuoliams pasakojo apie pasieniečių veiklą susijusią su užsieniečių kontrole ir nelegalios migracijos prevencija rinktines veiklos teritorijoje.

     Kalbėjo kaip yra priimami ir kontroliuojami sprendimai dėl užsieniečių įpareigojimų išvykti/grąžinimo iš Lietuvos Respublikos, kokiais atvejais užsieniečiams gali būti uždrausta atvykti į LR. Pareigūnai akcentavo, kad užsieniečių prieglobsčio suteikimo procedūra yra sudėtinga, turinti daug etapų, kokie yra pirminiai šios procedūros veiksmai. Buvo parodytas dienos maisto davinys, kurį gauna prieglobsčio prašymą pateikę asmenys.

     Moksleiviai turėjo galimybę susipažinti ir išbandyti elektroninį pirštų skanavimo įrenginį.

     Apsilankymas PPR baigėsi sporto salėje, kur Pasieniečių mokyklos Profesinių dalykų skyriaus pareigūnas Viktoras Laurinavičius po intensyvios mankštos mokė jaunuolius savigynos pagrindų.

     Kudirkos Naumiesčio pasienio užkardos jaunojo pasieniečio būrelis įkurtas 2012 m. kovo 14 d., būrelyje yra 8 nariai. Būrelis skirtas plėtoti ir populiarinti pasieniečio profesiją tarp moksleivių, ugdyti jaunąją kartą, skatinti moksleivių pilietinį ugdymą ir jų užimtumą, skleisti gerąją patirtį, populiarinant pasieniečio profesiją kituose Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Lietuvos Šaulių sąjungos ar kituose panašią veiklą vykdančiuose padaliniuose ir organizacijose, plėtoti moksleivių saviraišką, kūrybiškumą bei bendradarbiauti su Jaunojo pasieniečio, Jaunojo šaulio ir kitais būreliais, esančiais VSAT, Lietuvos Šaulių sąjungos padaliniuose, mokslo įstaigose, moksleivių užklasinę nepolitinę veiklą organizuojančiose organizacijose.

 

Autorius: Dainius Stepšys, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės Kudirkos Naumiesčio pasienio užkardos vadas

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button