Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje balandžio 6 dieną vyko vienas unikaliausių bėgimų Lietuvoje Šiaulių karinio aerodromo kilimo – tūpimo taku „Runway Run 2019“. Runway Run 2019 – tai unikalus, vienintelis toks Lietuvoje bėgimas Kilimo tūpimo taku, kuriuo kyla ir leidžiasi Lietuvos Karinių oro pajėgų orlaiviai kartu su NATO oro policijos misiją vykdančiais sąjungininkų naikintuvais. Šis bėgimas skirtas paminėti NATO Aljanso 70-metį ir 15 – ąsias įstojimo į NATO aljansą metines. Renginio dalyvius sveikino ir apdovanojo krašto apsaugos ministras R. Karoblis.  Taip pat renginio dalyviai galėjo apžiūrėti ir susipažinti su NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės ginkluote ir ekipuote: Vokietijos tanku „Leopard 2", 36 tonas sveriančia ratine pėstininkų kovos mašina „Boxer", šarvuotu žvalgybos automobiliu „Fenek", pėstininkų kovos mašina „Marder" ir kt. Be to, renginio metu buvo galimybė pamatyti Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų karinius orlaivius, NATO oro policijos misiją vykdantį Lenkijos karinių oro pajėgų naikintuvą F-16, kurie skraidė bėgimo metu virš bėgikų galvų.

Bėgime dalyvavo ir Kudirkos Naumiesčio pasienio užkardos jaunojo pasieniečio būrelio nariai, užkardos pareigūnai, Pagėgių rinktinės pareigūnai. Kartu su dar beveik 9000 dalyvių prabėgo 3000 m. distanciją, apžiūrėjo karinės technikos ir ginkluotės ekspoziciją, aplankė Šiaulių užkardą.

 

Autorius: D.Stepšys, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės Kudirkos Naumiesčio pasienio užkardos vadas

<

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button