2019 m. rugsėjo 20 d. jaunųjų pasieniečių, jaunųjų policijos rėmėjų ir jaunųjų šaulių būrelių nariai dalyvavo Šakiuose vykusiame jaunimo grupių susitikime „Mes – vienos saulės vaikai 2019“, kurį organizavo Marijampolės apskr. VPK Šakių r. PK ir Jurbarko r. PK. Gausiai susirinkusį jaunimą pasveikino Marijampolės apskr. VPK Šakių r. PK viršininkas A. Kvederevičius ir renginio organizatorė vyresnioji tyrėja A. Mockevičiūtė,  priminė, jog visi laikytųsi kelių eismo taisyklių  ir palinkėjo sėkmės varžybose.

          Jaunimas pasiskirstė į 4 mišrias „Žalieji“, „Ėriukai“, „Ereliai“ ir „Turbo sraigės“ komandas, kurių laukė 3 užduotys. Pirmoji užduotis -  orientavimosi, kur pagal pateiktas užuominas turėjo surasti labiausiai lankytinas jaunimo vietas Šakių mieste ir prie jų nusifotografuoti. Atroji užduotis buvo šaudymas, trečioji – „Laiką leiskime prasmingai“ proto mūšis „Mišrainė“, kur komandos turėjo teisingai  atsakyti į pateiktus klausimus.

          Susumavus rezultatus nugalėtojų komanda išrinkta „Žalieji“, 2 vieta atiteko „Ėriukams“ , 3 - „Turbo sraigėms“ ir 4 - „Ereliams“, tačiau visos komandos  vienareikšmiškai nusprendė, kad nugalėjo draugystė. Visoms komandoms buvo įteiktos dovanėlės ir medaliai. Jaunuoliai buvo ne tik apdovanoti, bet ir vaišinami gardžia sriuba, saldumynais.

          Visų būrelių nariai džiaugėsi smagiai praleidę penktadienio dieną ir prašė, kad ateityje tokių susitikimų ir smagių praleidimų drauge vyktų kuo dažniau.

          Kudirkos Naumiesčio pasienio užkardos jaunojo pasieniečio būrelis įkurtas 2012 m. kovo 14 d., būrelyje yra 12 narių. Būrelis skirtas plėtoti ir populiarinti pasieniečio profesiją tarp moksleivių, ugdyti jaunąją kartą, skatinti moksleivių pilietinį ugdymą ir jų užimtumą, skleisti gerąją patirtį, populiarinant pasieniečio profesiją kituose Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Lietuvos Šaulių sąjungos ar kituose panašią veiklą vykdančiuose padaliniuose ir organizacijose, plėtoti moksleivių saviraišką, kūrybiškumą bei bendradarbiauti su Jaunojo pasieniečio, Jaunojo šaulio, Jaunojo policijos rėmėjo ir kitais būreliais, esančiais VSAT, Lietuvos Šaulių sąjungos padaliniuose, mokslo įstaigose, moksleivių užklasinę nepolitinę veiklą organizuojančiose organizacijose.

 

Autorius: D.Stepšys, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės Kudirkos Naumiesčio pasienio užkardos vadas

<

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button