Kilni labdaros akcija tęsėsi ir šių metų lapkričio 6-ąją - Pyragų dieną. 1 - 12 klasių mokiniai prekiavo pyragais pyragaičiais, o surinktus pinigus aukojo gimnazijos labdaros fondui (įsteigtas 2018 m. kovo mėn.). 

     Ypatingai aktyvūs ir dosnūs šių metų dalyviai buvo patys mažiausieji :) Vien 1b klasė fondą papildė 139-iais eurais! Iš viso šią dieną buvo surinkti 320 eurų. 

     Fondo lėšos gruodžio mėnesį bus padovanotos mūsų gimnazijos mokinukų - ligoniukų tėveliams - vaistams bei kitiems gydymui reikalingiems preparatams įsigyti. 

     Gerumo akcija bus tęsiama ir kitų renginių metu. Gruodžio 6 - ąją organizuosime Kalėdinę mugę bei Kino teatrą gimnazijoje.

Autorius: Erika Venciuvienė, mokytoja

     Spalio mėnesį Vinco Kudirkos muziejaus darbuotojos Daiva Strimaitienė ir Vaida Janulevičiūtė pakvietė pradinių klasių mokinius dalyvauti edukacinėje programoje, skirtoje 150-osioms kunigo, politiko, visuomenininko ir rašytojo Juozo Tumo – Vaižganto gimimo metinėms.

     Mokiniai atliko įvairias užduotis. Kūrė akrostichą žodžiui Lietuva, klausėsi Vaižganto kūrinio apie šunelį Kauką ištraukos, kūrė jos pabaigą. Edukatorė Vaida pasakojo apie rašytoją, ekrane parodė jo knygeles. Mokinius domino, kaip jis globojo knygnešius, ar buvo draugiškas, kodėl skolindavo pinigus kitiems, ką darydavo, kai pats jų pritrūkdavo. Vaižgantas labai mylėjo Tėvynę ir sakė: „Vyžota, lopyta Lietuvėlė, bet mano“.

     Labiausiai mokiniams patiko praktinė užduotis. Lankstant, aplikuojant reikėjo susikurti  šunelį Kauką. Vaikams buvo paruoštos visos priemonės. Mažieji kūrėjai labai džiaugėsi savo darbeliais.

     Esame dėkingi mielai edukatorei Vaidai už puikią idėją ir mokiniams pravestas pamokas.

 

Autorius: Laimutė Gončaruk, mokytoja

          Saulėtą spalio ketvirtadienį pradinių klasių mokiniai, apsiginklavę grėbliais, tvarkė gimnazijos aplinką. Pirmokėliai rinko šiukšles, o didesnieji grėbė lapus. Tokio nuoširdaus darbo galėtų pavydėti visi! Kieme palikome didžiulius kalnus sugrėbtų lapų.

          O kokia talka be pabaigtuvių! Pasidžiaugę atliktu darbu visi skubėjome į mūsų valgyklą. Ten laukė kvapni, vaikų tėvelių išaugintų žolelių, arbata. Pasivaišinę ir linksmai pačiauškėję vaikučiai skubėjo namo pasidalinti gražiais šios dienos įspūdžiais.  

 

Autorius: Laimutė Gončaruk, mokytoja

     Penktadienį, spalio 18 dieną, gimnazijoje organizavome ŠYPSENOS DIENĄ, kurios devizas buvo „Padaryk gerą darbą, padėk atsirasti bent vienai šypsenai!“. Šiai dienai ruošėmės iš anksto.

     Ryte atvykusius gimnazijon pasitiko nuotaikingai papuoštas vestibiulis, kabinetų durys, valgykla. Ilgųjų pertraukų metu vestibiulyje veikė muzikinė studija, kurioje buvo galima užsakyti muzikinį sveikinimą ar linkėjimą bendruomenės nariams. Šeštokai, septintokai, aštuntokai prekiavo kartu keptais saldumynais, tokiais skaniais, jog buvo išpirkti jau pirmąją prekybos pertrauką. Sveikinimų koncerto bei prekyba saldumynais metu buvo surinkta 96 eurai.

     Šie pinigėliai nukeliavo į aštuntos klasės mokinių įsteigtą fondą „Kartu mes galime daugiau“, skirtą paremti sunkiai sergančius mūsų gimnazijos mokinius.

 

Autorius: Rima Stepaitienė, socialinė pedagogė

          Kasmet spalio mėnesį minime gyvūnų globos dieną. Šiais metais gimnazijos pradinukus pradžiugino Petraičių šeimos augintiniai šuniukai iš Maltos Bišonų ir Jorkšyro Terjerų veislyno „Audros stichija“ ir jų šeimininkės bei Pagėgių pasienio rinktinės Kudirkos Naumiesčio ir Šilgalių pasienio užkardų kinologai su savo augintiniais.

          Vienientelio mūsų rajone tokių šuniukų veislyno šeimininkės - mama Audronė ir dukra Kamilė, mūsų gimnazijos 9 kl. mokinė, vaikams papasakojo daug šunų auginimo, priežiūros, rengimo parodoms paslapčių. Nors veislynas veikia dar tik trejetą metų, bet jau gali pasidžiaugti solidžiais Lietuvos ir tarptautinių parodų apdovanojimais. Vaikai turėjo galimybę savo rankose palaikyti šuniukų iškovotas taures ar medalius. Mums kilo daugybė klausimų: kur šuniukai miega, kaip valomi jų dantukai, kiek jiems metų, kaip vyksta pas naujus šeimininkus, kokia gyvūnėlių kaina, ar švenčiami jų gimtadieniai ir daug kitų. Kamilė scenoje  parodė, kaip savo augintinį vedžioja parodose. Malonu, kad šie šuneliai labai draugiški, niekada nesipyksta ir visada linksmi. Mergaitėms buvo įdomu pamatyti blizgančius plaukų papuošalus šuniukams. Visi labai norėjo ir turėjo galimybę paglostyti šiuos mielus gyvūnėlius. Mokytoja Gražina padėkojo už įdomią, šiltą pažintį su veislyno šuniukais, už gražų atsakingos augintinių globos pavyzdį vaikams. O koks susitikimas be bendrų nuotraukų!

          Ilgametė draugystė gimnazijos pradinukus sieja su Pagėgių pasienio rinktinės Kudirkos Naumiesčio užkardos pareigūnais, todėl visi su nekantrumu laukėme atvykstant jų kinologų: Liudo, Giedriaus, Eligijaus ir Karolio su savo augintiniais, kuriuos drąsiai galima vadinti užkardos pareigūnais. STOP juosta stadione atitvėrėme teritoriją, iš kur vaikai galėjo saugiai stebėti pareigūnų ir jų augintinių pasirodymus. Buvome sužavėti šunų dėmesingumu,  klusnumu, vikrumu vykdant komandas, užduotis. Vaikai pastebėjo, kad pasienietis Liudas, buvęs mūsų gimnazijos mokinys, už puikų užduočių vykdymą savo draugą Aiką skatino skaniukais. Kinologai papasakojo ir parodė, kaip vyksta daiktų paieška, kaip elgiasi šuo, suradęs paslėptą daiktą, pasislėpusį pažeidėją. Labai įdomu buvo stebėti, inscenizuotą nusikaltėlio sulaikymą. Pasirodo, mūsų berniukai ir mergaitės labai drąsūs, nes buvo daug norinčių mūvėti apsauginę rankovę ir būti šuns sulaikomais. Mieliausia vaikams buvo jaunutė pasieniečių augintinė Tekila. Ji džiaugėsi kalbinama, mažų rankučių glostoma..

          Išgirdome ir įsiminėme svarbiausią patarimą - niekada nebėgti nuo šuns. Pradinukai domėjosi, kiek metų šunys tarnauja, kaip jie mokomi, kaip skatinami, ar skaudžiai kanda...  Atminty ir nuotraukose išliks susitikimo vaizdai. Pakvėpavę puikiu rudenišku oru ir padėkoję šauniems kinologams vaikai skubėjo namo pasidalinti su namiškiais turiningai praleistos dienos įspūdžiais.

          Dėkojame netradicinio pradinukų ugdymo dienos svečiams Petraičių šeimai ir Pagėgių pasienio užkardos pareigūnams kinologams.

 

Autorius: Laimutė Gončaruk, mokytoja

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button