Antradienį po pamokų dauguma gimnazijos mokinių savanoriškai arba paraginti klasių vadovų įsijungė į akciją „Darom“. Pradinukai, penktokai, šeštokai, septintokai tvarkė gimnazijos aplinką, rinko šiukšles, grėbė pernykščius lapus. Vyresniųjų klasių mokiniai tvarkė masinių žudynių kapavietę ant Širvintos kranto. Darbo buvo tikrai daug: išardyti kurmiarausius, sugrėbti, sukrauti, išvežti nuo rudens likusius lapus, surinkti nulaužytas medžių šakas. Transportu mums talkino seniūnija.

Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šios socialinės-pilietinės akcijos. Tik mes patys privalome saugoti, prižiūrėti, tvarkyti aplinką, kurioje gyvename.

Autorius: Vidmanta Venciuvienė, direktoriaus pavaduotoja

Balandžio 12 dieną mūsų gimnazijos šokių grupė "Čioringė" vyko į kasmetinį šokių festivalį "Tūkstantis žingsnelių". Šiais metais festivalyje dalyvavo ne tik Šakių rajono kolektyvai, bet atvyko svečių iš Vilkaviškio,Kėdainių ir net iš Latvijos. Šis festivalis buvo skirtas J.Lingiui paminėti. Po tokio festivalio norisi dažniau išvažiuoti ir mums į kitus rajonus.Tai didelė patirtis ir neįkainojamos emocijos.

Autorius: S.Pabricaitė, 7 klasės mokinė

<

Kalbėtis su vaikais apie karjeros planavimą, darbo pasaulį, supažindinti juos su jų aplinkoje esančiomis profesijomis niekada ne per anksti. Tokiu būdu plečiamas moksleivių akiratis, jie skatinami mąstyti apie tai, kad ankščiau ar vėliau reikės tapti savarankiškais, atsakingais piliečiais ir rinktis būsimą karjeros kelią. Jaunesniems moksleiviams užtenka svajoti apie tai: „Kuo būsiu užaugęs?“, vyresniesiems jau reikalingi konkretūs patarimai ir žinios, padedančios suprasti: „Ką noriu veikti profesiniame gyvenime?“. Gimnazijoje organizuojamos karjeros dienos – puiki pasirinkimų kelio pradžia.

Balandžio 9 dieną Kudirkos Naumiesčio profesinio rengimo centro dėstytojos N. Jankauskaitė ir J.Štrimaitienė susitiko su mūsų gimnazijos I-II klasių mokiniais. Gimnazijos skaityklos bibliotekininkė A. Povilaitienė paruošė knygų parodėlę ,,Renkantis profesiją‘‘. Skaitykloje mokiniai žiūrėjo filmukus apie profesijas.

Balandžio 10 dieną Šakių Jaunimo centro darbuotoja E .Plančiūnienė pravedė užsiėmimą I-III klasių mokiniams. Balandžio10 dieną Kauno taikomosios dailės mokyklos dėstytojai susitiko su gimnazistais.

Balandžio11dieną būrelis gimnazistų vyko į Jaunimo festivalį „Vibelift“ Vilniuje. Išgirdę apie profesijas, atskirų žmonių sėkmės istorijas, mokiniai gavo naudingų patarimų.

Autorius: S.Žaganevičienė, karjeros koordinatorė

<

1a klasės mokiniai įdomiai minėjo tarptautinę vaikų knygos dieną. Ji  šiemet Lietuvai ypatinga, nes mūsų dailininkui ir rašytojui Kęstučiui Kasparavičiui buvo patikėta sukūrti plakatą  ir parašyti laišką viso pasaulio mažiesiems knygos bičiuliams. „Knygos padeda neskubėti, knygos moko pastebėti...“ rašo šiame laiške Kęstutis Kasparavičius. Pirmokai susidomėję vartė šio autoriaus knygas, inscenizavo pasaką „Baisi istorija“.

Klasėje svečiavosi mūsų miesto bibliotekininkė poetė Marytė Rastupkevičiūtė. Ji  vaikams atskleidė šiek tiek kūrybos paslapčių, paskaitė eilėraščių ir pasakėlių, parodė knygutę „Sau ir vaikams“, kurią iliustravo trečiaklasiai (dabar jau 5a klasės mokiniai). Poetė skatino vaikus kurti, kalbėjosi apie visų kūrėjų bičiules: išmonę, fantaziją, jautrią širdį, smalsias akeles ir, žinoma, knygas, kurios šias bičiules puoselėja ir augina. Peržvelgę giliukais ir obuoliukais pasipuošusius perskaitytų pasakėlių medelius, išrinkome aktyviausią 1 a klasės skaitytoją Edvardą Gaulį. Marytė jam įteikė kalendoriuką su Kęstučio Kasparavičiaus plakato vaizdu. Visus pirmokus kvietė ir vasarą draugauti su knyga, apsilankyti miesto bibliotekoje. Paraginti poetės, mokinukai irgi panoro kurti, įsivaizdavo ir nupiešė savo pasakos veikėjo iliustraciją, būsimos knygutės viršelį.

Tarptautinę vaikų knygos dieną palinkėjome vieni kitiems įdomių knygų, taip pat, kad  patys būtume knygoms įdomūs.

Autorius: G.Žemaitienė, 1a kl. mokytoja

<

2019 metų kovą emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ paskelbė Sąmoningumo didinimo mėnesiu BE PATYČIŲ. Mūsų gimnazija, kaip ir kasmet, aktyviai palaikė šią iniciatyvą. Visą kovo mėnesį buvo organizuojamos įvairios veiklos, skirtos patyčių prevencijai ir kitokio žeminančio elgesio stabdymui.

Klasės kūrė reklaminius filmukus ,,Patyčios bijo tavo nepritarimo“ . Geriausiai temą pavyko atskleisti III ir 6a klasėms. Kovo 13-14 dienomis ilgųjų pertraukų kolektyviai piešėme svajonių sodus. Veikė padėkos paštas ,,Ačiū ir atsiprašau‘‘. 6-III klasių mokiniai vykdė akciją ,,Didysis draugas“ 1-5 klasėse. Vyresniųjų klasių mokiniai organizavo veiklas jaunesniesiems draugams : mokė naujų žaidimų, darbelių ir t.t. Socialinė pedagogė R. Stepaitienė bei etikos mokytoja A. Povilaitienė vedė užsiėmimus patyčių prevencijos tema 5-III klasėse.

Kovo 21 dieną anglų kalbos mokytojos kvietė mokyklos bendruomenę dalyvauti ,,Skirtingų kojinių“ akcijoje, skirtoje pasaulinei Dauno sindromo dienai paminėti.

5-I klasėse buvo atliktas patyčių masto gimnazijoje įsivertinimo tyrimas. Kovo 29 dieną P.Kardauskas (IVb) ir D.Lekavičius (IVa) kartu su psichologijos mokytoja E. Kaminickiene ir socialine pedagoge RStepaitiene dalyvavo respublikinėje konferencijoje ,,Jaunas žmogus ir psichinė sveikata besikeičiančiame pasaulyje“, vykusioje Griškabūdyje, ir skaitė pranešimą ,,Patyčių įtaka jauno žmogaus psichikos brandai“.

Autorius: R.Stepaitienė, soc. pedagogė