101-asis Lietuvos gimtadienis gimnazijos prezidentei buvo ypatingas – ji, buvo pakviesta į Šakių rajono šviesuolių apdovanojimus ,,Aitvarai“. Už puikius mokymosi rezultatus ir visuomeninę veiklą Vaiva Valaitytė gavo Kauno zanavykų bendrijos pirmininkės Reginos Motienės premiją. Sveikiname Vaivą ir linkime toliau būti tokiai organizuotai bei aktyviai moksleivei!

 

<

Penktadienį, vasario 16-osios išvakarėse, šventėme Lietuvos gimtadienį. Aktų salėje mūsų laukė gimnazijos moksleiviai, surengę interpretaciją apie Lietuvą. Į svečius atvyko Misija Sibiras'18 dalyviai Juras Pratusevičius ir Viltė Ambrazaitytė, kurie įdomiai papasakojo apie savo išgyvenimus ten, Kazachstane. Dėkojame jiems!

Visi gimnazijos mokiniai ir mokytojai, įsitraukė į mokinių savivaldos organizuojamą akciją „Duok dešinę, Lietuva!", kurios tikslas - įtraukti kuo daugiau mokinių, kurie nepamirštų, kad vasario 16-oji - ne tik Lietuvos Nepriklausomybės diena, bet ir šventė, kurią būtina švęsti linksmai ir išradingai!

 

Autorius: V.Valaitytė, gimnazijos mokinių prezidentė

<

     Sausio pabaigoje vyko rajoninis meninio skaitymo konkursas. Jame mūsų gimnazijai atstovavo du mokiniai: 5-8 klasių grupėje – Vakarė Ūsaitė (5a kl., mokyt. R. Barisevičiūtė ) ir I-IV klasių grupėje – Paulius Kardauskas ( IVb kl., mokyt. V. Pašiūnienė ). Mokiniai pasirodė puikiai! Vakarė savo grupėje laimėjo antrąją vietą, o Paulius tapo laureatu ir atstovaus mūsų rajonui regioniniame meninio skaitymo konkurse. Linkime jam sėkmės!

 

Autorius: R.Barisevičiūtė, lietuvių kl. ir lit. mokytoja

     Antrokai turėjo puikią galimybę pasimokyti teisingai prižiūrėti dantukus. To juos mokė Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Mantė Barborinienė.

     Vaikučiai išmoko pasirinkti dantų šepetėlį, sužinojo, kad valant dantis šepetuką laikome taip, kaip pieštuką. Tai ne visiems iš karto pavyko. Sužinojo, kad reikia pradėti valyti nuo toliausiai esančių dantukų,  kaip reikia naudoti tarpdančių siūlą arba specialų šepetėlį. Vaikai nustebo, kad po ligos reikia pirkti naują dantų šepetuką, nes tik taip išvengtume šereliuose likusių ligų sukėlėjų.

     Mokiniai sužinojo apie stebuklingas tabletes, kurios parodo, ar gerai išvalyti dantukai.

     Visi mokinukai stengėsi išmokti dantų priežiūros taisykles, kad dantukai būtų sveiki ir mažas burnytes puoštų gražios šypsenos.

     Dėkojame specialistei Mantei už labai naudingą užsiėmimą. Norėtume ir ateityje sulaukti visuomenės sveikatos biuro specialistų pamokelių.

 

Autorius: L.Gončaruk, pr. kl. mokytoja

<

     Vasario 11 dieną, pirmadienį, vyresniųjų klasių mokiniai buvo pakviesti į aktų salę, kur vyko susitikimas su Seimo nariu Pauliumi Saudargu ir jo padėjėja Goda Karazijaite .Jie pristatė 2018 metais išleistą knygą ,,Gulago partizanai‘‘.

     Jau keletas metų ,kai jie, su bendraminčių grupe, dalyvauja ekspedicijose mūsų tautiečių tremties ir įkalinimo vietomis. Krasnojarskas, Vorkuta, Inta...Tai vietos, kur buvo ištremti, įkalinti su okupacija nesusitaikę lietuviai..

     Svečiai pademonstravo savo sukurtą dokumentinį filmą apie 1953 metais, jau po Stalino mirties, įvykusį  Gulago lagerių kalinių sukilimą. Jis vyko Norilske, Vorkutoje,  Kengyre, o jame dalyvavo ne tik lietuviai, bet ir latviai, ukrainiečiai ir kitų tautų žmonės .Sukilime dalyvavusiųjų prisiminimai ir tapo knygos pagrindu.

     Mokiniai, teisingai atsakę į svečių klausimus, buvo šiomis knygomis apdovanoti. 

 

Autorius: V.Venciuvienė, dir. pavaduotoja

<

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button