Gegužės 31-ąją gimnazijos bendruomenė paminėjo tarptautinę dieną be tabako. Ilgosios pertraukos metu klasių komandos gamino plakatus-gėles, ant  kurių užrašė linkėjimus rūkantiems, ir ,,pasodino“ jas dažniausiai rūkorių  lankomose vietose. Plakatuose buvo  klausiama, ar verta išpūsti pinigus į orą, kviečiama nerūkyti ir džiaugtis sveiku, gražiu gyvenimu, neteršti  oro, teigiama, kad rūkyti nemadinga, tai kenkia sveikatai, grožiui.

Kitą pertrauką  ten pat  vyko akcija ,,Pūsk muilo burbulus, o ne dūmus“. Daugiausiai džiaugsmo  akcija suteikė pradinių klasių mokiniams. Ištvermingiausi pasirodė septintokai  su  klasės auklėtoja  E. Venciuviene, jiems bandė nenusileisti ir  5a klasės mokiniai bei jų auklėtoja E. Būdienė.

Autorius: Rima Stepaitienė, soc. pedagogė

Paskutinę vasariškai karštą mokslo metų savaitę mokėmės kitaip. Pirmadienį pavadinome tyrėjų diena, pasiskirstę į grupes tirpinome įvairias medžiagas vandenyje ir acte, matavome verdančio ir skirtingais būdais vėsinamo vandens  temperatūrą, garinome druskos tirpalą.

Antradienis – teatro diena: klasėje kūrėme vaidinimus, pokalbius, skaitytų knygų vaizdelius su pirštukinėmis ir pirštininėmis lėlėmis. Vaikams labai patiko dalyvauti „Teatriuko“ koncerte. Profesionalių aktorių pora nuotaikingas, prasmingas dainas,  mažiesiems  gimnazistams aktyviai dalyvaujant, pavertė pasakėlėmis, mįslėmis  ir improvizacijomis.

Trečiadienis – saugaus eismo diena. Ačiū šviesoforo būrelio nariams ir Šakių Policijos komisariato pareigūnei Aušrai už naudingus užsiėmimus atšvaitų, eismo ženklų, situacijų, gatvės ir protmūšio sekcijose. Prieš vasaros atostogas visi pastiprinome žinias ir gavome kelialapius į saugią vasarą.

Ketvirtadienis – knygos bičiulių diena. Pirmokai įvykdė mokytojai Daivai duotą  pažadą - iki mokslo metų pabaigos kiekvienam perskaityti ne mažiau kaip po 10 pasakų. Kartu su ja klasėje įvertinome giliukų ir obuoliukų derlių perskaitytų pasakų medeliuose, pasidalinome įspūdžiais ir keliavome į Dr. Vinco Kudirkos muziejų. Ten vaikai apžiūrėjo senovines, ranka rašytas knygas, palygino su dabartinėmis spausdintomis ir elektroninėmis knygomis. Edukaciniame užsiėmime pasijutome knygų kūrėjais: ant sendinto popieriaus žąsies plunksnomis tušu rašėme mįsles, laiškus, sveikinimus ir iliustravome. Visi sukūrėme po rankraštinės knygos ritinėlį. Ačiū muziejininkėms Danguolei ir Daivai už įdomią patirtį.

Penktadienį dalyvavome nuotaikingame mokslo metų užbaigimo renginyje – koncerte, pasidžiaugėme mokslo pirmūnais, aktyviausiais projektų, konkursų, varžybų, būrelių dalyviais ir koncertu. Klasėje, žiūrėdami į nuotraukas, prisiminėme renginius, šventes, išvykas ir atsisveikinome iki rugsėjo. Saugios, linksmos, prasmingos vasaros!

Autorius: Gražina Žemaitienė, 1a kl. mokytoja

Birželio 5 dieną mūsų gimnazijoje vyko saugaus eismo diena. Mokiniai mokėsi teisingai užsidėti atšvaitus, kartu su pareigūne Aušra Mockevičiūte išmoko saugiai pereiti per kelią, sprendė protmūšio užduotis, pakartojo kelio ženklus ir stebėdami įvairias situacijas ieškojo eismo dalyvių klaidų. Saugaus eismo pamokėles vedė mažieji mokytojai: pirmokė Saulena, antrokė Auksė, trečiokai Gytis ir Smiltė, ketvirtokai Armandas, Ema, Deimantė ir Ignas.

Autorius: G.Prapuolenis ir S.Jokimaitytė, III kl. mokiniai

Geriausi gimnazijos vaikų amžiaus sportininkai birželio 1-ają dalyvavo Lietuvos lengvosios atletikos čempionate Utenoje. Geriausiai sekėsi Ignui Jurgelioniui. Jis rutulio stūmimo rungtyje užėmė 4 vietą ir tik 8 centimetrais atsiliko nuo prizininkų trejeto. Kajus Kazlauskas 600m distancijoje užtruko 1 min ir 59s ir užėmė 5 vietą. Tautvydas Andziulis dalyvavo 1000m bėgime. Savo asmeninį rezultatą pagerino 10 sekundžių bei užėmė 12 vietą.

Autorius: T.Vencius, kūno k. mokytojas

Akimirkos iš paskutinio skambučio šventės

Autorius: B. Adomavičienė, dir. pavaduotoja