Ketvirtadienį, kaip ir daugeliui Lietuvos abiturientų, taip ir mūsų Vinco Kudirkos gimnazijos abiturientams, nuaidėjo paskutinis skambutis. Jie gimnazijos kieme, lydimi VSAT pareigunų, pasirodė po trijų pamokų. Lydimi savo klasių vadovių V.Damijonaitienės ir V.Puidienės abiturientai trumpam sustojo prie gimnazijos paradinio įėjimo, kur buvo pasveikinti likusių gimnazijos bendruomenės narių. Toliau tradicinis atminimo įamžinimas - medelio (pušaitės) sodinimas pievelėje, prieš gimnaziją.

Ketvirtoji pamoka mūsų abiturientams - paskutinė istorijos pamoka, kurią vedė gimnazijos kudirkaičiai. Jos metu buvo aplankytas dr. Vinco Kudirkos kapas, paminklas miestelio centre, prisiminti didžiojo mūsų tautos dainiaus nuveikti darbai. Per penktąją pamoką abiturientai rinkosi į paskutinę pamoką pas buvusias savo pirmąsias mokytojas E.Oniūnienę ir G.Jokimaitienę. Jų metu dalintąsi prisiminimais, "tikrintos" abiturientų žinios kaip jie pasiruošę brandos egzaminams. Šeštosios pamokos metų abiturientams palinkėjimus išsakė jų auklėtojos. Ne vienam nuriedėjo ašara, klausantis mokytojos V.Damijonaitienės kalbos. Mokytoja V.Puidienė savo auklėtiniams davė užduotį parašyti ką jie gero išmoko mokykloje ir su parašytomis mintimis žadėjo supažindinti po penkerių metų, pirmojo susitikimo proga. Pamokos metu abiturientams įteiktos ir antrosios vidurinės mokyklos abituriento, rašytojo A.Stanaičio knygos. Pamoka netruko praeiti, o už durų jų jau laukė pirmokėliai, kurie juos išvedė į tradicinę, paskutinę pamoką su gimnazijos bendruomene, vykusią aktų salėje. Čia mūsų XI laidos abiturientus pralinksmino pirmokėliai su savo meniniais numeriais, parodydami, kiek daug jie pasiekė per pirmuosius mokslo metus. Sėkmės, laikant brandos egzaminus, palinkėjo ir gimnazijos direktorius R.Eikevičius. Sveikinimo žodį tarė ir gimnazijos "trečiokai", kartu įteikdami saldžią dovanėlę - didžiulį tortą. Paskutinius savo žodžius išsakė ir abiturientai, kartu savo įpėdiniams perdavė simbolinį gimnazijos raktą, patvirtindami, kad nuo šiol gimnazijoje jie vyriausi.

Šventės proga visus šalies abiturientus sveikina laikinai švietimo ir mokslo ministro pareigas einantis teisingumo ministras Juozas Bernatonis. "Dvylika įdomių, kupinų ieškojimų ir atradimų vaikystės ir jaunystės metų prabėgo akimirksniu. Mokykla perteikė jums daugybę įvairių žinių, mokė, ugdė. Mokykloje jūs išaugote ir tapote savarankiškais, atsakingais, pilietiškais jaunuoliais. Atėjo laikas, kai patys turite įrodyti gebėjimą naudotis tuo, ką sukaupėte mokykloje, stengtis pasiekti geriausių rezultatų, o gavę brandos atestatą iš tūkstančio kelių atsakingai pasirinkti savąjį. Linkiu jums didelės sėkmės laikant brandos egzaminus, pasitikėjimo savimi, ir, kaip ir dera jaunystei, - drąsaus skrydžio paskui savo svajonę", - sakoma ministro sveikinime.

Foto: mokyt. R.Abromas

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button