Lapkričio 6-ąją vienuoliai iš Zarasų rajone įsikūrusio Tiberiados brolijos vienuolyno atvyko susitikti su Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos moksleiviais. Tiberiados vienuolių bendruomenės centras yra Belgija, bet vienuoliai gyvena ir Lietuvoje bei Kongo demokratinėje respublikoje.

Tiberiados bendruomenė Baltriškėse įsikūrė 2001 metais. Vienuoliai Lietuvoje pradėjo lankytis nuo 1992 metų. Rengdavo stovyklas jaunimui, kuriose dalinosi džiaugsmu, malda, pasiaukojimu. Čia vienuoliai gyvena ir dirba – pastatė svečių namus, koplyčią, varpinę, dabar restauruoja Šv. Kazimiero bažnyčią. Vienuolyne gyvena penki vienuoliai užsieniečiai: keturi belgai ir vienas latvis. Broliams vienuoliams patinka gyvenimas Lietuvoje. Čia labai svetingi žmonės, graži gamta, puoselėjamos senosios tradicijos. Vienuoliai džiaugiasi, kad jaunimas lankosi Baltriškėse, kad jiems Tiberiados brolija tapo maldos mokykla. Savaitgaliais visada sulaukia svečių, kurie mielai dalinasi darbais. Darbo bendruomenėje yra visokio, nes brolija turi daržus, augina vištas, gyvulius, bites, kepa duoną, stato, remontuoja.

Susitikimo metu išklausėme daug prasmingų žodžių apie maldos reikšmę mūsų gyvenime, skambėjo nuoširdi bendra malda, širdis virpino tyliai ir jautriai giedamos giesmės. Sužinojome, kad brolių vienuolių buvimo žemėje misija – pasidalinti su žmonėmis džiaugsmu, malda, būti sklidiniems malonių, taikos, ramybės, noro priimti žmones. Atsisveikindami Tiberiados broliai padovanojo jų pačių gamintus kryželius, palinkėjo su ramybe širdyse laukti Advento pradžios.

 

Foto: straipsnio autorės

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button