Sausio 30-ąją Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijoje vyko Kryžiažodžių sprendimo čempionatas „oho“ taurei laimėti. Jame dalyvavo 21 kryžiažodžių sprendėjas, atvykę iš įvairių Lietuvos miestų.

     Dalyviai per dvi sprendimui skirtas valandas sprendė 15 balais pagal sudėtingumą įvertintų kryžiažodžių. Visus juos išsprendus teisingai buvo galima gauti maksimalią taškų sumą – 76.

Greičiausiai, per 1 val. 18 min. kryžiažodžius įveikė Lina Krivulia iš Karmėlavos. Vos dviem minutėm ilgiau užtruko marijampolietis Vaidas Aleknavičius. Likus mažiau nei dešimčiai minučių iki oficialios sprendimo pabaigos atsakymų protokolus grąžino dar keletas dalyvių.

     Mindaugas KurasKol buvo skaičiuojami rezultatai, dalyviai buvo kviečiami apsilankyti Vinco Kudirkos gimnazijos muziejuje, vėliau pasivaišinti prie kavos ar arbatos puodelio. Vaišes dovanojo Šakių rajono savivaldybė ir Kudirkos Naumiesčio Bendruomenės centras „Santaka“.

     Po valandą trukusio rezultatų sumavimo paaiškėjo čempionato nugalėtojai. Prieš paskelbiant jų pavardes, organizatorius Mindaugas Kuras suteikė žodį Kudirkos Naumiesčio seniūnijos atstovei Rasai Staugaitienei. Ji, pasveikinusi čempionato dalyvius, taip pat asmeninę dovaną ir seniūno pasirašytą padėką įteikė čempionato organizatoriui Mindaugui Kurui, padėkojant už Kudirkos Naumiesčio miesto garsinimą dalyvaujant įvairiuose kryžiažodžių sprendimo turnyruose ir konkursuose bei radijo viktorinose, tuo pačiu primindama ir apie artėjantį M.Kuro 25-ąjį jubiliejų. Dalyvius sveikinęs gimnazijos direktorius Romas Eikevičius pasidžiaugė, kad čempionato vieta pasirinkta Vinco Kudirkos gimnazija, palinkėjo, kad čempionatai Kudirkos Naumiestyje taptų tradicija, ir išreiškė viltį, kad kitais metais jis taip pat vyks Vinco Kudirkos gimnazijoje.

     Spręsti kryžiažodžius neblogai sekėsi marijampoliečiui Algimantui Plauskai, surinkusiam 55 balus. Iš Šilutės atvykusi Laima Ciparienė surinko 72 balus. Vos vienu balu daugiau surinko Saulius Petrauskas iš Joniškio. Visiems jiems atiteko Kudirkos Naumiesčio seniūnijos įsteigti paguodos prizai.

     Čempionate trečiąją vietą užėmė Lina Krivulia iš Karmėlavos, surinkusi 75 balus. Jai atiteko Kudirkos Naumiesčio seniūnijos įsteigtas prizas. Šiaulietė Aušra Sluoksnaitienė, surinkusi maksimalią taškų sumą (76) liko antrojoje vietoje. Čempionato nugalėtoju, surinkęs taip pat 76 balus, tapo marijampolietis Vaidas Aleknavičius, aukščiausią poziciją turnyrinėje lentelėje užsitikrinęs vienas iš pirmųjų grąžinęs atsakymų protokolą. Pirmosios ir antrosios vietos laimėtojams atiteko Šakių rajono savivaldybės įsteigti prizai. Visiems jiems taip pat atiteko „oho“ taurės. Turnyrinėje lentelėje aukščiausias šešias vietas užėmusiems dalyviams taip pat įteiktos bitininko Arvydo Počo įsteigtos dovanos – medus.

     Visi dalyviai buvo apdovanoti pasirinkto „oho“ kryžiažodžių žurnalo prenumerata ketvirčiui.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button