Jos Ekscelencija Prezidentė Dalia Grybauskaitė pakvietė visus piliečius išradingai ir prasmingai atšvęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Vasario 12-13 dienomis gimnazijos turistai dalyvavo naktiniame turistiniame žygyje, skirtame paminėti Vasario 16- ąją. Žygis prasidėjo gimnazijos kieme prie paminklinio akmens Vincui Kudirkai. Pasienio užkardoje susitikom su pasienio pareigūnais Liudu Balčiūnu ir Karoliu Pečiuliu, kurie lydėjo mūsų komandą tais takais ir keliukais, kuriais ėjo knygnešiai ir nešė laisvą žodį į Lietuvą. Žygio dalyviai kartu su pasienio pareigūnais, eidami palei valstybinę sieną su Rusija, nešė trispalvę kaip laisvės ir nepriklausomybės simbolį. Nors oras buvo žygiui palankus, balų ir purvo mes neišvengėme. Žygio metu aplankyme Lietuvos šviesuolio Jono Jablonskio tėviškę, nusilenkėm didžiam vyrui ir jo darbams ... Sugrįžus į pasienio užkardą, buvome supažindini su ginklų arsenalu, įvairiais prietaisais ir technika, kurių pagalba saugoma Lietuvos valstybės siena ir užtikrinama valstybės Nepriklausomybė. Žygis visiems paliko gilų įspūdį.

Foto: mokyt. A.Povilaitienė

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button