Kuo nori būti užaugęs? Šis klausimas puikiai pažįstamas kiekvienam moksleiviui. Daugelis mūsų nežino, kaip savo pomėgius paversti profesija ir kokių žinių tam reikia. Ir čia nieko blogo! Savęs paieškos gali būti net labai įdomios.

Balandžio 18-21 dienomis gimnazijoje vyko „Karjeros savaitė“ . Šios savaitės tikslas - sudaryti galimybę mokiniams susipažinti su įvairiomis profesijomis, planuoti būsimą karjerą, pažinti save, kelti tikslus ir teisingai pasirinkti.

Šią savaitę mūsų gimnazijoje vyko susitikimai su įvairių specialybių specialistais. Pamokų metu naudota nuotolinės paskaitos iš  profesinės savanorystės projekto  „būsiu_____“, kurių metu praktikai  supažindino su įvairiomis specialybėmis  ir skatino moksleivius mokytis ir tikėti savimi. Šio projekto užsiėmimai tęsis ir sekančią savaitę.

Gimnazijoje lankėsi Lietuvos Sporto Universiteto dėstytojas A.Ūsas, kuris papasakojo apie svarbiausius dalykus renkantis karjeros kelią, supažindino su  profesijų įvairove ir studijų programomis, prieš keletą metų jis baigė mūsų gimnaziją.

Su gimnazistais susitiko buvusi mūsų gimnazijos mokinė J. Jokimaitytė, dabar studijuojanti Durham Universitete Jungtinėje Karalystėje. Ji papasakojo apie studijas užsienyje.

Kudirkos Naumiesčio profesinio rengimo centro dėstytojai  N. Jankauskaite ir V. Kučiauskas susitiko su mūsų gimnazijos I ir IIa,b klasės mokiniais, jie papasakojo apie mokymosi sąlygas jų mokymosi įstaigoje.

Balandžio 20 dieną  mūsų gimnazijoje viešėjo Kauno Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro atstovai .Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras yra viena didžiausių Lietuvoje profesinio mokymo įstaigų, per daugiau nei 80 metų veiklos laikotarpį užsitarnavusi kompetentingos ir patikimos švietimo institucijos vardą. 2003 m. Centras įgijo europinį pripažinimą – buvo sertifikuotas „International Education Society“ (IES). Kiekvienas mokinys, baigęs pasirinktą profesinio mokymo programą, gali įgyti tarptautinį sertifikatą .Svečiai papasakojo apie jų atstovaujamą mokymo įstaigą: supažindino su studijų kryptimis, priėmimo, apgyvendinimo sąlygomis, laisvalaikiu, praktinio užsiėmimo metu mokiniai galėjo pakeisti  įvaizdį.

  Dabar jauniems, veržliems žmonėms siūloma daug galimybių ir pasirinkimo laisvių. Tik reikia domėtis, labiau pažinti save ir pasirinkti sau tinkamiausią profesiją. O pasiūlymų tikrai yra daug ir siekti karjeros galime visi, atsižvelgdami į savo poreikius ir galimybes.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button