Nuo 2001-ųjų metų kiekvienais metais rugsėjo 26 dieną Europa švenčia prasmingą šventę Europos kalbų dieną . Prisimenamos kalbos  – didelės, paplitusios, tapusios tarptautinėmis ir tos, kuriomis kalba tik labai nedidelė žmonių grupelė.

Visa praeita savaitė mūsų gimnazijoje buvo skirta Europos kalboms.

Kalbų pamokose mokiniai susipažino su Europos šalių kultūra, animacija, žymiais žmonėmis, dalinosi svajonėmis, kurią Europos šalį norėtų aplankyti ir kodėl, domėjosi  heraldika.

Užsuko pas kaimynus rusus, kur susipažino su lėle „matrioška“, animacinių filmų personažais.

Per Lenkiją iškeliavo į Vokietiją, Angliją. Dailės pamokų metu mokiniai tautiniais rūbais rengė Europos valstybių žmones – lėles.

Vestibiulyje „išaugo“ Europos kalbų medis, puikuojasi lėlės.

Mokiniai turėjo galimybę pasitikrinti ir prisiminti tai, ko išmoko ir sužinojo Europos kalbų savaitės metu.

Autorius: užsienio k. mokytoja Irena Dimšaitė - Cirtautienė