Paskutinis rugsėjo penktadienis, 29-ta diena, buvo ypatinga mūsų gimnazijos Kudirkaičių organizacijai. Jau antrus metus iš eilės mus aplanko draugai penktokai iš Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos, būsimieji Kudirkaičiai. Mūsų tikslas buvo supažindinti  svečius su Vinco Kudirkos keliais Kudirkos Naumiestyje. Mažieji mūsų draugai kelionę pradėjo gimnazijos aktų salėje, kur pristatėme gimnaziją bei Kudirkaičių veiklą. Svečius sutiko ir  juos pasveikino direktorius Romas Eikevičius, taip pat mūsų jaunieji dainininkai ir jaunių šokių kolektyvas. Papietavę gimnazijos valgykloje, keturios penktokų grupės gavo po du vadovus, kurie juos lydėjo per  visą edukacinę programą, taip pat  visi, gavę klausimus, žemėlapius bei vaizdines lankytinų vietų nuorodas, pradėjo savo kelionę. Penktokai apsilankė Dr. Vinco Kudirkos muziejuje, Varpo aikštėje, Knygnešių skverelyje, prie Širvintos tilto,  prie paminklinio akmens Vincui Kudirkai šalia gimnazijos, ant Vinco Kudirkos vardo tilto ir prie  kapo. Kiekvienoje stotelėje jų laukė gidai, kurie papasakojo ,kaip Vincas Kudirka yra susijęs su ta vieta, taip pat pažaidėme ir įvairių žaidimų. Susirinkę prie kapo, radviliškiečiai garbingai priėmė Kudirkaičio priesaiką, po kurios uždegėme žvakeles ant Vinco Kudirkos kapo ir sugiedojome Tautišką giesmę. Galiausiai atsisveikinome su savo mažaisiais draugais, palinkėjome jiems sėkmės kelionėje ir išlydėjome į namus nuvargusius bet pilnus įspūdžių ir naujų žinių.

          Na, o mūsų Kudirkaičiai, buvo taip pat pilni įspūdžių:

          „Iš pradžių bijojau, kad nepasiseks, nes dalyvavau pirmą kartą. Buvo smagu vaikščioti su penktokais, bendrauti su jais, bei aprodyti Kudirkos Naumiestį ir jo įžymias vietas.“Gintarė Karaliūtė, Ib klasė.

          „Buvo malonu klausyti, kaip penktokai, nors ir nuvargę, bet labai susikaupę sakė Kudirkaičio priesaiką kapinėse.“Arūnas Taujinskas, IIa klasė.

          „Buvo labai malonus jaunimas, kuris įdėmiai klausė ir puikiai atsakinėjo į užduotus klausimus.“Ieva Šyvytė, IIIb klasė.

          „Vaikai buvo tikrai draugiški, įdėmiai klausėsi. Visi buvo aktyvūs atsakinėjant į klausimus. Kiekvienas tikriausiai pasibandėme , kaip užimti vaikus veiklomis ir išbandėme savo jėgas pasakojant prieš didesnes grupes.“Diana Bakulaitė, 7 klasė.

          „Radviliškiečiai buvo labai draugiški, klausėsi įdėmiai. Jie turėjo puikią progą susipažinti su mūsų miestelio istorija. Taip pat uždavė begalę klausimų, į kuriuos bandėme atsakyti.“Ugnė Martinkevičiūtė, 7 klasė.

 

Autorius: Vaiva Valaitytė, Kudirkaičių organizacijos pirmininkė

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button