2018 m. kovo 10 d. kartu su mokytoja Birute Ambraziūniene vykome į Lietuvos Respublikos seimą, kuriame vyko ,,Nacionalinis Lietuvos istorijos žinovo‘‘ konkursas. Konkurso organizatorių tikslas – prasmingai paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą, skatinti kiekvieną Lietuvos pilietį nuolat domėtis Lietuvos istorija, stiprinti tapatumo ir pasididžiavimo jausmą savo valstybe. Lietuvos istorijos žinovas rinktas ketvirtą kartą. Šiemet pirmajame konkurso etape dalyvavo beveik 500 Lietuvos mokyklų bendruomenių bei 25 miestų ir rajonų bendruomenės, lietuviai Jungtinėje Karalystėje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Rusijoje, Vengrijoje, Italijoje, Austrijoje, Baltarusijoje. Antrajame etape du šimtai finalininkų konkurso užduotis sprendė Kovo 11-osios Akto salėje. Nacionaliniam konkursui „Lietuvos istorijos žinovas“ užduotis savanoriškai rengė žinomi Lietuvos istorikai tyrėjai, istorijos mokytojai, muziejininkai, tarp kurių Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dekanas prof. dr. Rimvydas Petrauskas ir  Vilniaus Licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius.

          Konkursas prasidėjo nuo  įkvepiančių kalbų, kurias sakė Lietuvos Respublikos Seimo Valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas Arūnas Gumauskas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo prezidentė Birutė Valionytė , Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos pirmininkė Žaneta Vaškevičienė. Vėliau buvo pateiktos užduotys, kurias išspręsti reikėjo per 45 minutes. Na , o užduotys buvo tikrai sunkios, teko gerai pasukti galvą. Išsprendę užduotis buvome pakviesti į ekskursiją po Seimą. Susipažinę su pagrindinėmis salėmis, seimo veikla, grįžome atgal į Kovo 11-osios salę , kurioje Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranskietis paskelbė šio konkurso nugalėtojus. Nugalėti nepavyko, tačiau nenusiminiau, nes įgavau daug naujų žinių ir patirties. 

          Seimo rūmuose lankiausi pirmą kartą. Didelį įspūdį padarė tai, kad kaip tik šią dieną prasidėjo seimo pavasario sesija. Buvo smagu stebėti seimūnų darbą, jų balsavimą sprendžiant įvairius klausimus.

 

Autorius: Simona Bagdonaitė IIa kl. gimnazistė

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button