Nuo seno lietuviai gerbdavo savo kasdieninį maistą – duoną.  Jos kelias nuo lauko iki stalo labai ilgas. Prisiminti senąsias tradicijas rugsėjo 20 d.  šeštokai vyko į Duonos šventę  Zanavykų muziejuje.

          Parodomojoje edukacinėje programoje galėjome išvysti spragilus, kurie dunksėjo pagal dainos ritmą, grūdų niekojimą, arpą,  akmenines girnas, sijojimą rėčiu. Berniukams įdomiau buvo apžiūrėti kombainus, kurie ir pakeitė spragilus. 

          Baigus darbus, visus pakvietė valgyti duonienės.

          Smagiausia  -  išsikepti ant laužo savo pačių rankomis suformuotą, cukrumi  ir aguonomis apibarstytą duonos lazdelę. Duonelė buvo labai skani, norėjosi dar ir  dar kartą ją ,,pašauti" laužo liepsnon, bet pravertos  geltonojo autobusiuko durys mums priminė, kad laikas riedėti namų link...

 

Autorius: Daiva Strimaitienė, mokytoja

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button