Spalio 16 dieną į mūsų gimnaziją atvyko Šiaulių progimnazijos moksleiviai. Juos sutiko ir priėmė mūsų mokyklos kudirkaičiai. Šiauliečiams svečiams gimnazijos šokėjai ir dainininkės paruošė meninius pasirodymus, gimnazijos prezidentė ir kudirkaičių pirmininkė Vaiva pristatė gimnaziją ir kudirkaičių veiklą. Taip pat, leidome prisistatyti ir svečiams. Po šio „susipažinimo“ moksleiviai susiskirstė į 4 komandas, kurios vaikščiojo po Vinco Kudirkos gyvenimo kelius visame miestelyje. Kudirkaičių gidai kantriai laukė kiekvienoje stotelėje, įdomiai papasakojo istorijas bei uždavė klausimų, į kuriuos svečiai atsakinėjo. Šiauliečiai aplankė knygnešių skverelį, varpo aikštę, paminklą, stovintį prie mokyklos, Širvintos tiltą, V. Kudirkos tiltą, o galiausiai nukeliavo ir prie V. Kudirkos kapo. Ten jie sugiedojo „Tautišką Giesmę“, o po jos, išlydėjome savo draugus į tolimą kelionę namo.

 

Autorius: Monika Povilaitytė, IIa klasės gimnazistė

<

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button