„Kuris Lietuvos partizaninio judėjimo vadas, kaip ir Lietuva, šiemet būtų minėjęs savo šimtmetį?“ „Tai ir olimpinės čempionės vardas, ir gėlės pavadinimas. Kokia šios sportininkės pavardė?“

     Į šiuos ir kitus panašius klausimus turėjo atsakyti rajono 3- 4 klasių mokiniai, penktadienį susirinkę į mūsų gimnaziją. Pradinių klasių mokytojos Gitana, Daina ir Vida pakvietė rajono pradinių klasių mokinių komandas dalyvauti protmūšyje „Šimtmečio Lietuva“.

     Į kvietimą atsiliepė Kidulių, Slavikų, Sintautų, Kriūkų, Gelgaudiškio komandos, po 2 Šakių „Varpo“ ir Lukšių V. Grybo mokyklų komandas.

     Pirmojo turo metu puikias žinias parodė „Kiduliukai“. Jie labai gerai atsakė į klausimus iš mūsų valstybės praeities ir surinko visus galimus taškus.

     Antrojo turo metu pradinukai atsakinėjo į klausimus susijusius su pramogomis, trečiojo turo- aplinka. Lyderiai nesikeitė iki pat paskutinio turo, kurio metu žinių jau neužteko. Teko įrodyti, kad pradinukai- puikūs mąstytojai. Pabandykite ir jūs atsakyti į klausimus:

     „Kuris Nepriklausomybės akto signataras nešiojo didžiausią skrybėlę?“

     „Lietuvių kalbos abėcėlė turi tiek pat raidžių, kiek suaugęs žmogus dantų. Kiek?“

     Pavyko?!

     Suvedus rezultatus, paaiškėjo, kad daugiausiai taškų surinko ir protmūšio nugalėtojais tapo mūsų gimnazijos pradinių  klasių komanda “Kudirkiukai”(trečiokai: Smiltė, Andrėja, Gytis, ketvirtokai: Ema, Rokas, Ainoras).

     O dėl antros vietos papildomame ture susirungė “ Kiduliukai” ir Šakių “Varpo “ mokyklos komanda “Varpeliai”. Pranašesni buvo ,,Varpo‘‘ moksleiviai, o kiduliečiai liko treti.

     Už puikų sumanymą organizuoti protmūšį noriu padėkoti mokytojoms Gitanai, Dainai, Vidai, už koncertinius numerius- muzikos mokytojai Editai, šokių mokytojai Evelinai, mamoms Daivai, Danguolei, Ingridai- už pagalbą, sprendžiant buitinius klausimus.

     Protmūšiu liko patenkinti visi: ir šeimininkai, ir svečiai. Išvažiuodami jie linkėjo, kad šis renginys taptų tradiciniu.

 

Autorius: Vidmanta Venciuvienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

<

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button