Vasario 11 dieną, pirmadienį, vyresniųjų klasių mokiniai buvo pakviesti į aktų salę, kur vyko susitikimas su Seimo nariu Pauliumi Saudargu ir jo padėjėja Goda Karazijaite .Jie pristatė 2018 metais išleistą knygą ,,Gulago partizanai‘‘.

     Jau keletas metų ,kai jie, su bendraminčių grupe, dalyvauja ekspedicijose mūsų tautiečių tremties ir įkalinimo vietomis. Krasnojarskas, Vorkuta, Inta...Tai vietos, kur buvo ištremti, įkalinti su okupacija nesusitaikę lietuviai..

     Svečiai pademonstravo savo sukurtą dokumentinį filmą apie 1953 metais, jau po Stalino mirties, įvykusį  Gulago lagerių kalinių sukilimą. Jis vyko Norilske, Vorkutoje,  Kengyre, o jame dalyvavo ne tik lietuviai, bet ir latviai, ukrainiečiai ir kitų tautų žmonės .Sukilime dalyvavusiųjų prisiminimai ir tapo knygos pagrindu.

     Mokiniai, teisingai atsakę į svečių klausimus, buvo šiomis knygomis apdovanoti. 

 

Autorius: V.Venciuvienė, dir. pavaduotoja

<

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button