Kovo 8-ąją dieną, kai moterų veiduose spindėjo šypsenos, o rankose žydėjo tulpės, mūsų gimnazijoje buvo minima ir viena iš svarbiausių dienų Lietuvai – Kovo 11 – oji, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Nuo ankstaus ryto koridoriuose bei aktų salės prieigose šurmuliavo šokėjai, dainininkai, muzikantai, skaitovai. Įsimintiną dieną minėti per antrąją pamoką buvo kviečiami mažieji, o per trečiąją pamoką – vyresnieji gimnazijos mokiniai. Tradiciškai renginį pradėjome Lietuvos Respublikos himnu, o vėliau skambėję prasmingi ir kiekvieno lietuvio širdį virpinę žodžiai, dainos, šokiai kūrė iškilmingą nuotaiką, skatino didžiuotis savo šalimi, kalba, tradicijomis. Savo  apsilankymu nudžiugino ir seimo narė Irena Haase, kuri atvyko ne tik pasveikinti mokinių šios iškilmingos dienos proga, bet ir atvežė dovaną – Nepriklausomos valstybės atstatymo aktą su Aukščiausios Tarybos deputatų parašais, kurią šiandien galime išvysti gimnazijos muziejuje.

         Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimą po gimnazijoje vykusio renginio tęsėme dr. Vinco Kudirkos muziejuje, kuriame vyko Lietuvos mokinių Atviruko ir plakato konkurso, skirto Kovo 11-ajai paminėti, laureatų apdovanojimas. Renginio metu gimnazijos abiturientai nunešė gėlių ant dr. Vinco Kudirkos paminklo miesto aikštėje, o susirinkusius svečius sveikino bei konkurso laureatams apdovanojimus teikė muziejaus direktorė Irena Zinkevičienė, Šakių rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis bei Nepriklausomybės akto signatarė, Europos Parlamento narė Laima Liucija Andrikienė. Džiaugiamės puikiai pavykusiu renginiu, sušildžiusiu širdis  žvarbią popietę bei tapusiu puikia preliudija laukiant šventinio pirmadienio – Kovo 11 – osios, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos.

 

Autorius: Raimonda Barisevičiūtė, lietuvių k. mokytoja

<

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button