Nuo 2005 ųjų kovo 21d. pasaulyje minima Dauno sindromo diena. Lietuvoje ši diena pradėta minėti nuo 2014 m. Ji pasirinkta neatsitiktinai. Kovo 21 – oji simbolizuoja 21 – osios chromosomos sutrigubėjimą. Skirtingos kojinės tapo tolerancijos simboliu visame pasaulyje. Jos simbolizuoja kitoniškumą, nulemtą vienos chromosomos. Šią dieną kvietėme gimnazijos bendruomenę prisijungti prie šios gražios akcijos ir mūvėti skirtingas kojines. Smagu, kad dalis gimnazistų ir mokytojų tą dieną atėjo į gimnaziją pasipuošę skirtingomis kojinėmis. Spec. pedagogė Laura Venciuvienė 5 – 7 kl. mokiniams trumpai papasakojo apie žmones, sergančius Dauno sindromu. Jie kaip ir mes gali mokytis, dirbti, bendrauti ar stipriai apkabinti savo mamą…Gimnazijos pradinukai noriai prisijungė prie šios akcijos, piešdami ir spalvindami kojines.

 

Autorius: Ingrida Pečiulienė, anglų k. mokytoja

<

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button