2019 metų kovą emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ paskelbė Sąmoningumo didinimo mėnesiu BE PATYČIŲ. Mūsų gimnazija, kaip ir kasmet, aktyviai palaikė šią iniciatyvą. Visą kovo mėnesį buvo organizuojamos įvairios veiklos, skirtos patyčių prevencijai ir kitokio žeminančio elgesio stabdymui.

     Klasės kūrė reklaminius filmukus ,,Patyčios bijo tavo nepritarimo“ . Geriausiai temą pavyko atskleisti III ir 6a klasėms. Kovo 13-14 dienomis ilgųjų pertraukų kolektyviai piešėme svajonių sodus. Veikė padėkos paštas ,,Ačiū ir atsiprašau‘‘. 6-III klasių mokiniai vykdė akciją ,,Didysis draugas“ 1-5 klasėse. Vyresniųjų klasių mokiniai organizavo veiklas jaunesniesiems draugams : mokė naujų žaidimų, darbelių ir t.t. Socialinė pedagogė R. Stepaitienė bei etikos mokytoja A. Povilaitienė vedė užsiėmimus patyčių prevencijos tema 5-III klasėse.

     Kovo 21 dieną anglų kalbos mokytojos kvietė mokyklos bendruomenę dalyvauti ,,Skirtingų kojinių“ akcijoje, skirtoje pasaulinei Dauno sindromo dienai paminėti.

     5-I klasėse buvo atliktas patyčių masto gimnazijoje įsivertinimo tyrimas. Kovo 29 dieną P.Kardauskas (IVb) ir D.Lekavičius (IVa) kartu su psichologijos mokytoja E. Kaminickiene ir socialine pedagoge RStepaitiene dalyvavo respublikinėje konferencijoje ,,Jaunas žmogus ir psichinė sveikata besikeičiančiame pasaulyje“, vykusioje Griškabūdyje, ir skaitė pranešimą ,,Patyčių įtaka jauno žmogaus psichikos brandai“.

 

Autorius: R.Stepaitienė, soc. pedagogė

<

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button