1a klasės mokiniai įdomiai minėjo tarptautinę vaikų knygos dieną. Ji  šiemet Lietuvai ypatinga, nes mūsų dailininkui ir rašytojui Kęstučiui Kasparavičiui buvo patikėta sukūrti plakatą  ir parašyti laišką viso pasaulio mažiesiems knygos bičiuliams. „Knygos padeda neskubėti, knygos moko pastebėti...“ rašo šiame laiške Kęstutis Kasparavičius. Pirmokai susidomėję vartė šio autoriaus knygas, inscenizavo pasaką „Baisi istorija“.

          Klasėje svečiavosi mūsų miesto bibliotekininkė poetė Marytė Rastupkevičiūtė. Ji  vaikams atskleidė šiek tiek kūrybos paslapčių, paskaitė eilėraščių ir pasakėlių, parodė knygutę „Sau ir vaikams“, kurią iliustravo trečiaklasiai (dabar jau 5a klasės mokiniai). Poetė skatino vaikus kurti, kalbėjosi apie visų kūrėjų bičiules: išmonę, fantaziją, jautrią širdį, smalsias akeles ir, žinoma, knygas, kurios šias bičiules puoselėja ir augina. Peržvelgę giliukais ir obuoliukais pasipuošusius perskaitytų pasakėlių medelius, išrinkome aktyviausią 1 a klasės skaitytoją Edvardą Gaulį. Marytė jam įteikė kalendoriuką su Kęstučio Kasparavičiaus plakato vaizdu. Visus pirmokus kvietė ir vasarą draugauti su knyga, apsilankyti miesto bibliotekoje. Paraginti poetės, mokinukai irgi panoro kurti, įsivaizdavo ir nupiešė savo pasakos veikėjo iliustraciją, būsimos knygutės viršelį.

          Tarptautinę vaikų knygos dieną palinkėjome vieni kitiems įdomių knygų, taip pat, kad  patys būtume knygoms įdomūs.

 

Autorius: G.Žemaitienė, 1a kl. mokytoja

<

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button