Kalbėtis su vaikais apie karjeros planavimą, darbo pasaulį, supažindinti juos su jų aplinkoje esančiomis profesijomis niekada ne per anksti. Tokiu būdu plečiamas moksleivių akiratis, jie skatinami mąstyti apie tai, kad ankščiau ar vėliau reikės tapti savarankiškais, atsakingais piliečiais ir rinktis būsimą karjeros kelią. Jaunesniems moksleiviams užtenka svajoti apie tai: „Kuo būsiu užaugęs?“, vyresniesiems jau reikalingi konkretūs patarimai ir žinios, padedančios suprasti: „Ką noriu veikti profesiniame gyvenime?“. Gimnazijoje organizuojamos karjeros dienos – puiki pasirinkimų kelio pradžia.

Balandžio 9 dieną Kudirkos Naumiesčio profesinio rengimo centro dėstytojos N. Jankauskaitė ir J.Štrimaitienė susitiko su mūsų gimnazijos I-II klasių mokiniais. Gimnazijos skaityklos bibliotekininkė A. Povilaitienė paruošė knygų parodėlę ,,Renkantis profesiją‘‘. Skaitykloje mokiniai žiūrėjo filmukus apie profesijas.

Balandžio 10 dieną Šakių Jaunimo centro darbuotoja E .Plančiūnienė pravedė užsiėmimą I-III klasių mokiniams. Balandžio10 dieną Kauno taikomosios dailės mokyklos dėstytojai susitiko su gimnazistais.

Balandžio11dieną būrelis gimnazistų vyko į Jaunimo festivalį „Vibelift“ Vilniuje. Išgirdę apie profesijas, atskirų žmonių sėkmės istorijas, mokiniai gavo naudingų patarimų.

 

Autorius: S.Žaganevičienė, karjeros koordinatorė

<

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button