Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos 15 trečios klasės mokinių vyko į Kaune esantį Lietuvos aviacijos muziejų. Gidas parodė įdomiausius eksponatus, trumpai apie juos papasakojo. Didelį įspūdį vaikams padarė „Lituanikos“ lėktuvo kopija, pasieniečių malūnsparnis, sklandytuvai, oro balionas.  Muziejuje surinkta daugybė lėktuvų modeliukų. Vaikai pamatė stiuardesės ir lakūnų aprangas. Turėjo galimybę pasėdėti tikroje lėktuvo kabinoje, pamatyti, kiek daug įvairių prietaisų ten yra ir, smagiausia – visus buvo galima liesti, junginėti.

     Mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Kodėl skrenda lėktuvas“. Visi turėjo galimybę „sėsti už lėktuvo vairo“ ir jį valdyti. Savo skrydį stebėjo didžiuliame ekrane. Visi „pilotai“ stengėsi būti šaunūs, saugiai skristi, manevruoti ir teisingai nusileisti. Išėję į lauką matė, kaip mokosi skristi būsimieji lakūnai. Jie turėjo leisdamiesi paliesti žemę ir vėl kilti aukštyn. Vaikai jiems linksmai mojavo. Džiaugiuosi, kad kartu vyko keletas klasės tėvų. Jie taip pat sužinojo daug ką nauja ir pamatė, kokios išvykos organizuojamos mokiniams.Tai buvo labai įdomi ekskursija, lydima puikaus rudeninio oro. Už šią įdomią pažintinę kelionę esame dėkingi nepanorusiam būti įvardintam žmogui, mūsų gimnazijos alumnui, kuris savo lėšomis suteikė galimybę nemokamai lankytis Lietuvos aviacijos muziejuje.

 

Autorius: Laimutė Gončaruk, pr. kl. mokytoja

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button