Kasmet spalio mėnesį minime gyvūnų globos dieną. Šiais metais gimnazijos pradinukus pradžiugino Petraičių šeimos augintiniai šuniukai iš Maltos Bišonų ir Jorkšyro Terjerų veislyno „Audros stichija“ ir jų šeimininkės bei Pagėgių pasienio rinktinės Kudirkos Naumiesčio ir Šilgalių pasienio užkardų kinologai su savo augintiniais.

          Vienientelio mūsų rajone tokių šuniukų veislyno šeimininkės - mama Audronė ir dukra Kamilė, mūsų gimnazijos 9 kl. mokinė, vaikams papasakojo daug šunų auginimo, priežiūros, rengimo parodoms paslapčių. Nors veislynas veikia dar tik trejetą metų, bet jau gali pasidžiaugti solidžiais Lietuvos ir tarptautinių parodų apdovanojimais. Vaikai turėjo galimybę savo rankose palaikyti šuniukų iškovotas taures ar medalius. Mums kilo daugybė klausimų: kur šuniukai miega, kaip valomi jų dantukai, kiek jiems metų, kaip vyksta pas naujus šeimininkus, kokia gyvūnėlių kaina, ar švenčiami jų gimtadieniai ir daug kitų. Kamilė scenoje  parodė, kaip savo augintinį vedžioja parodose. Malonu, kad šie šuneliai labai draugiški, niekada nesipyksta ir visada linksmi. Mergaitėms buvo įdomu pamatyti blizgančius plaukų papuošalus šuniukams. Visi labai norėjo ir turėjo galimybę paglostyti šiuos mielus gyvūnėlius. Mokytoja Gražina padėkojo už įdomią, šiltą pažintį su veislyno šuniukais, už gražų atsakingos augintinių globos pavyzdį vaikams. O koks susitikimas be bendrų nuotraukų!

          Ilgametė draugystė gimnazijos pradinukus sieja su Pagėgių pasienio rinktinės Kudirkos Naumiesčio užkardos pareigūnais, todėl visi su nekantrumu laukėme atvykstant jų kinologų: Liudo, Giedriaus, Eligijaus ir Karolio su savo augintiniais, kuriuos drąsiai galima vadinti užkardos pareigūnais. STOP juosta stadione atitvėrėme teritoriją, iš kur vaikai galėjo saugiai stebėti pareigūnų ir jų augintinių pasirodymus. Buvome sužavėti šunų dėmesingumu,  klusnumu, vikrumu vykdant komandas, užduotis. Vaikai pastebėjo, kad pasienietis Liudas, buvęs mūsų gimnazijos mokinys, už puikų užduočių vykdymą savo draugą Aiką skatino skaniukais. Kinologai papasakojo ir parodė, kaip vyksta daiktų paieška, kaip elgiasi šuo, suradęs paslėptą daiktą, pasislėpusį pažeidėją. Labai įdomu buvo stebėti, inscenizuotą nusikaltėlio sulaikymą. Pasirodo, mūsų berniukai ir mergaitės labai drąsūs, nes buvo daug norinčių mūvėti apsauginę rankovę ir būti šuns sulaikomais. Mieliausia vaikams buvo jaunutė pasieniečių augintinė Tekila. Ji džiaugėsi kalbinama, mažų rankučių glostoma..

          Išgirdome ir įsiminėme svarbiausią patarimą - niekada nebėgti nuo šuns. Pradinukai domėjosi, kiek metų šunys tarnauja, kaip jie mokomi, kaip skatinami, ar skaudžiai kanda...  Atminty ir nuotraukose išliks susitikimo vaizdai. Pakvėpavę puikiu rudenišku oru ir padėkoję šauniems kinologams vaikai skubėjo namo pasidalinti su namiškiais turiningai praleistos dienos įspūdžiais.

          Dėkojame netradicinio pradinukų ugdymo dienos svečiams Petraičių šeimai ir Pagėgių pasienio užkardos pareigūnams kinologams.

 

Autorius: Laimutė Gončaruk, mokytoja

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button