Spalio mėnesį Vinco Kudirkos muziejaus darbuotojos Daiva Strimaitienė ir Vaida Janulevičiūtė pakvietė pradinių klasių mokinius dalyvauti edukacinėje programoje, skirtoje 150-osioms kunigo, politiko, visuomenininko ir rašytojo Juozo Tumo – Vaižganto gimimo metinėms.

     Mokiniai atliko įvairias užduotis. Kūrė akrostichą žodžiui Lietuva, klausėsi Vaižganto kūrinio apie šunelį Kauką ištraukos, kūrė jos pabaigą. Edukatorė Vaida pasakojo apie rašytoją, ekrane parodė jo knygeles. Mokinius domino, kaip jis globojo knygnešius, ar buvo draugiškas, kodėl skolindavo pinigus kitiems, ką darydavo, kai pats jų pritrūkdavo. Vaižgantas labai mylėjo Tėvynę ir sakė: „Vyžota, lopyta Lietuvėlė, bet mano“.

     Labiausiai mokiniams patiko praktinė užduotis. Lankstant, aplikuojant reikėjo susikurti  šunelį Kauką. Vaikams buvo paruoštos visos priemonės. Mažieji kūrėjai labai džiaugėsi savo darbeliais.

     Esame dėkingi mielai edukatorei Vaidai už puikią idėją ir mokiniams pravestas pamokas.

 

Autorius: Laimutė Gončaruk, mokytoja

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button