Rugsėjo 18 dieną, pirmadienį, į gimnazijos biblioteką sugužėjo antrokai! Jie norėjo papasakoti, ką skaitė vasarą, patarti draugams, kokias knygas reikėtų perskaityti.

     Pasirodo, kad ir vasarą vaikai randa laiko knygai. O vasara šiais metais nelepino karštomis dienelėmis. Taigi, smagu lietingu oru pasinerti į knygų pasaulį!

     Po nuotaikingo pokalbio su bibliotekos darbuotojomis jauni skaitytojai pasikeitė knygeles ir gavo užduotį – pagaminti savo vadovėliams skirtukus. Po savaitės sutarė  parengti skirtukų parodėlę.    

 

Autorius: mokyt. A.Povilaitienė

          Mūsų gimnazijos gerai besimokantys ir aktyvūs mokiniai dalyvavo Kauno „Žalgirio“ arenoje.jau trečią kartą vykusiame didžiausiame Baltijos šalyse  moderniųjų technologijų bei verslumo renginyje „#SWITCH!“.  Kuriame galėjo rasti įdomiausių inovacijų – nuo 3D printerio iki skraidančio drono – padavėjo, mokiniai turėjo progą savo minčių galia bandyti pajudinti daiktus, „pasivaikščioti“ po virtualią realybę, sukonstruoti robotuką.? „Ypač džiugu matyti tiek daug jaunimo, kuris čia gali pasisemti naujų žinių ir sudalyvauti pasaulinio masto technologijų kompanijų atstovų paskaitose ar diskusijose su jais. Suprasti ir domėtis naujausiomis technologijomis yra gyvybiškai svarbu, nes šiuolaikiniame pasaulyje technologinis raštingumas jau tapo toks pats svarbus, kaip ir užsienio kalba“, – tokiais žodžiais į susirinkusius kreipėsi šio renginio organizatorius, europarlamentaras  Antanas Guoga. „Mastercard“, „Facebook“, „Google“, „Nasdaq“ , „Netflix“, – tai vos keletas visame pasaulyje atpažįstamų įmonių, kurių atstovai savo įžvalgomis antradienį dalijosi Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusiame renginyje. Iš viso „#SWITCH!“ parodoje mokiniai, studentai, mokytojai bei verslo atstovai galėjo klausytis net 63 pranešėjų iš 13 skirtingų pasaulio šalių. Kai kurie jų renginio dalyvius stebino dažnai fantastiškai skambančiomis naujienomis iš inovacijų pasaulio. Didelio mokinių  susudomėjimo sulaukė „#SWITCH!“ technologijų erdvė, užėmusi net 672 kv. m. plotą ir pritraukusi 37 organizacijas ir bendroves, įkurdinusias savo stendus.Čia lankytojai galėjo išbandyti skrydį parasparniu virtualioje realybėje, spausdinimą 3D spausdintuvu ar drono valdymą. Be to, nestigo ir norinčiųjų stebėti robotų kovas.

Autorius: dir.pav. B.Adomavičienė

          Rugsėjo 16 dieną, šeštadienį, ankstyvą rytą turistų būrelio nariai, „Keliauk. Pažink. Stiprėk“ programos dalyviai, išsiruošė į mišką. Žygio metu mokėmės braižyti maršruto schemą, naudojant topografinius ženklus, nustatyti atstumą iki objektų pagal ėjimo laiką ir kitų turistinių gudrybių. Matėme įvairių gyvūnų ir paukščių  pėdsakus, radome grybų, uogų, grožėjomės rudenišku kraštovaizdžiu, kūrėme laužą ir kepėme dešreles... Mus lydėjo geras oras ir puiki nuotaika. Savo žygi skiriame judumo savaitei.

 

Autorius: mokyt. A.Povilaitienė

Mūsų gimnazijos jaunieji šauliai rugsėjo 9d. dalyvavo pirmosiose Lietuvos etnožaidynėse, kurios vyko Kaune. Čia vyko „Kylos”, „Muštuko”, lazdos traukimo, parodomosios lietuviško ritinio varžybos. Šauliukai neliko be apdovanojimų: lazdos traukime užimta antra vieta, „Muštuko” varžybose apmaudžiai po pratesimo pralaimėta pusfinalyje.

Autorius: T.Vencius

       Gegužės 24 dieną Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro iniciatyva buvo organizuojamos „Ištiesk pagalbos ranką III” varžybos. Kauno rajone, Jadagonių kaime, Pagonijos pramogų parke, sveikatos ir saugos tema vykusiose varžybose šiais metais tradiciškai dalyvavo ir mūsų turistų komanda. Gimnazijai atstovavo devintokų būrys: Tautvydas Būda, Kotryna Račiūnaitė, Vaiva Valaitytė, Simona Bagdonaitė, Marius Valavičius ir Liutauras Mingaila.

      Šakių rajono 8-9 klasių moksleivių komandos tarpusavyje išbandė ne tik savo ištvermę, bet ir pasitikrino žinias turistų etikos srityje, sveikatos ir saugos klausimais. Mūsų komanda geriausiai pasirodė visuomeninės sveikatos biuro, greitosios pagalbos ir priešgaisrinės tarnybos punktuose. Pasibaigus varžyboms, išalkusieji vaišinosi koše, o priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komanda dalyvius vėsino šalto vandens dušu.

Autorė: Anna Povilaitienė, mokytoja

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button