Lapkričio 16 d. – Tarptautinė tolerancijos diena. Šią dieną paminėjo ir ikimokyklinio ugdymo skyriaus ugdytiniai. Atsižvelgdamos į ugdytinių amžių, mokytojos aiškino žodžio „tolerancija“ prasmę. Visi kartu aiškinosi, kaip svarbu yra neskaudinti, neliūdinti kitų, o gyventi draugiškai. Visos šios savaitės veiklos buvo siejamos su draugiškumu, mandagumu, pagalba kitiems. Ugdytiniai žiūrėjo ir aptarė pamokančias laideles, filmukus apie draugystę. Šių metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos dėlionė. Vaikai piešė, kūrė savo grupių dėliones, kuriomis pasipuošė savo grupes. 

 

Autorius: Rasa Dragūnaitienė, PU mokytoja

          Darželio „Linelis“ ugdytiniai paskatinti mokytojų tyrinėjo lauke aplinką, eksperimentavo, žaidė ieškojo lobio, susipažino su atneštomis miško, sodo, daržo gėrybėmis. Kurdami lauko aplinkoje vaikai gerai jautėsi, lengviau įsisavino žinias, tobulėjo. Tačiau atsiradus nepalankioms oro sąlygoms, kai kurios veiklos vyko grupėje. Vaikai šią savaitę patyrė daug malonių akimirkų. To paties linkiu ir jums apžiūrint darbelius.

 

Autorius: R. Tarnauskienė, IU mokytoja

     Rugsėjo28d.-Spalio 02d. mūsų ugdymo įstaigoje vyko prevencinio ugdymo projektas „Aš saugus, kai žinau“, kurio tikslas ugdyti tinkamo elgesio įgūdžius ir įpročius, siekiant išvengti nelaimių, suteikti žinių apie kylančius pavojus aplinkoje.

     Visą savaitę vyko pokalbiai, žaidimai, pasakų klausymas, viktorinos grupėse. Vaikai sužinojo, kaip saugiai elgtis gatvėje, kieme, gamtoje.  Kodėl svarbu tinkamai elgtis su vaistais, aštriais daiktais, kur kreiptis ištikus nelaimei. Išvykų, pasivaikščiojimų metu, mokėsi saugiai elgtis gatvėje, susipažino su kelio ženklais. Darželio kieme žaisdami, važinėdami paspirtukais, dviratukais, mašinytėmis, ugdėsi gebėjimą saugoti save ir kitus. Priešmokyklinės grupės ugdytiniams apie saugų žaidimą  ir tinkamą elgesį ištikus nelaimei aiškino gimnazijos medicinos specialistė.

     Savo įspūdžius, patirtį, geras emocijas perteikė meninėmis priemonėmis, kūrė meninius darbelius.

     Savaitės pabaigoje projektą užbaigėme kūrybinių darbų parodėle „Aš saugus, kai žinau“

 

Autorius: A.Kantautienė, IU mokytoja

     Gruodžio 04 dieną mūsų darželio vaikučių komanda dalyvavo rajoniniame renginyje ,,Judu krutu ir niekad neliūdžiu“. Į šį sportinį renginį mus pakvietė  Šakių lopšelis- darželis ,,Berželis“. Rajono darželių  vaikučiai sugužėjome  į Šakių sporto centrą, kuriame mus pasitiko šventinė aplinka. Po išradingų prisistatymų  vaikai atliko įvairias sportines užduotėles, kurioms vadovavo šventiniai personažai ( elniukas, besmegenis, snieguolė, piratas...) Vaikų džiaugsmui nebuvo galo. Pagaliau atlikę visas užduotėles, pasišokę, susipažinę su kitų darželių vaikais, turėjome ir atsisveikinti. Žiuri komisija padėkojo už dalyvavimą, gerą nuotaiką, kiekvienam įteikė prisiminimui medalius, dovanų. Laimingi, pavargę, pilni įspūdžių sugrįžome mokyklos autobusiuku į savo darželį. Vaikai turėjo ką papasakoti savo draugams. Dėkojame Godos mamytei Jurgai už padovanotus sportinius marškinėlius, o Gusto mamai Valdai už pagalbą kelionėje į renginį.

 

Autorius: Anelė Macijauskienė, IU mokytoja

2019 m. lapkričio 20 d. Gelgaudiškio dvare vyko rajoninis vaikiškos dainos festivalis „Dainuokim, dainuokim, dainuokim“, kuriame dalyvavo ir mūsų darželio „LINELIS“ mažieji dainorėliai. Šventė visiems labai patiko ir mažieji dainorėliai parsivežė daug gerų emocijų.

 

Autorius: Aurelijus Bacevičius, mokytojas

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button