Pagėgių pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnė Kristina Minsevičiūtė, Kudirkos Naumiesčio JPB nariams, vedė paskaitą tema „Kova su prekyba žmonėmis“.  Pareigūnė visų pirma paaiškino, kas yra prekyba žmonėmis, kokie žmonės dažniausiai pakliūva į nusikaltėlių rankas, kokios žmonių išnaudojimo formos ir grėsmės užsienyje. Supažindino su informacija, ką daryti ir kur kreiptis, jei kažkokiu būdu vis tik patenki į nusikalstamas veikas darančių asmenų pinkles. Be to, kokie mitai vyrauja mūsų visuomenėje apie tai, bei, kad visada blogiausia manyti, kad man taip nenutiks. Taip pat kartu su būrelio nariais pakalbėjo, apie naujas grėsmes tykančias socialinių pažinčių svetainėse, kuriose asmenys įtraukiami į tokias veikas kaip seksualinis išnaudojimas ar pornografija.

     Po visko būrelio nariai draugiškai nupiešė prevencinį plakatą.

 

Autorius: Dainius Stepšys, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Pagėgių pasienio rinktinės Kudirkos Naumiesčio pasienio užkardos vadas

          2019 m. rugsėjo 20 d. jaunųjų pasieniečių, jaunųjų policijos rėmėjų ir jaunųjų šaulių būrelių nariai dalyvavo Šakiuose vykusiame jaunimo grupių susitikime „Mes – vienos saulės vaikai 2019“, kurį organizavo Marijampolės apskr. VPK Šakių r. PK ir Jurbarko r. PK. Gausiai susirinkusį jaunimą pasveikino Marijampolės apskr. VPK Šakių r. PK viršininkas A. Kvederevičius ir renginio organizatorė vyresnioji tyrėja A. Mockevičiūtė,  priminė, jog visi laikytųsi kelių eismo taisyklių  ir palinkėjo sėkmės varžybose.

          Jaunimas pasiskirstė į 4 mišrias „Žalieji“, „Ėriukai“, „Ereliai“ ir „Turbo sraigės“ komandas, kurių laukė 3 užduotys. Pirmoji užduotis -  orientavimosi, kur pagal pateiktas užuominas turėjo surasti labiausiai lankytinas jaunimo vietas Šakių mieste ir prie jų nusifotografuoti. Atroji užduotis buvo šaudymas, trečioji – „Laiką leiskime prasmingai“ proto mūšis „Mišrainė“, kur komandos turėjo teisingai  atsakyti į pateiktus klausimus.

          Susumavus rezultatus nugalėtojų komanda išrinkta „Žalieji“, 2 vieta atiteko „Ėriukams“ , 3 - „Turbo sraigėms“ ir 4 - „Ereliams“, tačiau visos komandos  vienareikšmiškai nusprendė, kad nugalėjo draugystė. Visoms komandoms buvo įteiktos dovanėlės ir medaliai. Jaunuoliai buvo ne tik apdovanoti, bet ir vaišinami gardžia sriuba, saldumynais.

          Visų būrelių nariai džiaugėsi smagiai praleidę penktadienio dieną ir prašė, kad ateityje tokių susitikimų ir smagių praleidimų drauge vyktų kuo dažniau.

          Kudirkos Naumiesčio pasienio užkardos jaunojo pasieniečio būrelis įkurtas 2012 m. kovo 14 d., būrelyje yra 12 narių. Būrelis skirtas plėtoti ir populiarinti pasieniečio profesiją tarp moksleivių, ugdyti jaunąją kartą, skatinti moksleivių pilietinį ugdymą ir jų užimtumą, skleisti gerąją patirtį, populiarinant pasieniečio profesiją kituose Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Lietuvos Šaulių sąjungos ar kituose panašią veiklą vykdančiuose padaliniuose ir organizacijose, plėtoti moksleivių saviraišką, kūrybiškumą bei bendradarbiauti su Jaunojo pasieniečio, Jaunojo šaulio, Jaunojo policijos rėmėjo ir kitais būreliais, esančiais VSAT, Lietuvos Šaulių sąjungos padaliniuose, mokslo įstaigose, moksleivių užklasinę nepolitinę veiklą organizuojančiose organizacijose.

 

Autorius: D.Stepšys, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės Kudirkos Naumiesčio pasienio užkardos vadas

<

     Trečiadienį, birželio 5 d., Pasieniečių mokykloje vyko pirmosios finalinės Jaunojo pasieniečio būrelių (JPB) narių sporto žaidynės. Jų tikslas – skatinti bendradarbiavimą tarp pasienio rinktinėse veikiančių JPB bei kartu formuoti neformalaus vaikų švietimo tradicijas.

     Kiekvieną ekipą iš Ignalinos, Vilniaus, Varėnos, Pagėgių ir Pakrančių apsaugos pasienio rinktinių sudarė po dešimt jaunųjų pasieniečių. Pagėgių pasienio rinktinės garbę gynė ir Kudirkos Naumiesčio pasienio užkardos jaunojo pasieniečio būrelio nariai.

     Renginio atidarymo metu susirinkusius sveikino ir sėkmės rungtyse linkėjo Pasieniečių mokyklos (PM) viršininkas Vytautas Strolia. Sporto žaidynių metu buvo iškelta jaunojo pasieniečio būrelių vėliava.

     Komandos savo įgūdžius privalėjo išbandyti trijose – 3×3 krepšinio, virvės traukimo bei „Kliūčių ruožo“ rungtyse. Moksleiviai negailėdami jėgų atkakliai rungėsi siekdami pergalių. Krepšinio 3×3 varžybose trečią vietą iškovojo – Varėnos rinktinės komanda, po atkaklios kovos antra vieta džiaugėsi – Pagėgių rinktinės ekipa, nenugalimi krepšinyje – Ignalinos rinktinės jaunieji pasieniečiai. Antrojoje rungtyje tvirtai virvę traukę Pagėgiškiai liko treti, antra vieta atiteko – Vilniaus rinktinės komandai, o Ignalinos rinktinės komanda triumfavo ir šioje rungtyje. Paskutiniajame „Kliūčių ruožo“ išbandyme Ignaliniečiai liko treti, iškovota antra vieta neslėpdami šypsenų džiaugėsi varėniškiai, o geriausia tapo – Vilniaus komanda.

     Žaidynių dalyvius, atkakliai kovojusius ir visas jėgas atidavusius už atstovaujamos pasienio rinktinės garbę, pasveikino PM viršininkas V. Strolia bei JPB veiklos koordinatorius Marius Zemenskas.

 

Autorius: D.Stepšys, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės Kudirkos Naumiesčio pasienio užkardos vadas

<

                            Penktadienį, birželio 7 d. Rusnėje, Skirvytės upėje buvo organizuotos žvejų varžybos. Varžybose dalyvavo net trys Kudirkos Naumiesčio pasienio užkardos jaunojo pasieniečio būrelio komandos. Viso buvo 18 komandų.

                             Kadangi varžybos prasidėjo anksti, 7.00 val., tai būrelio nariai į varžybų vietą nuvyko iš vakaro, įsirengė palapinių miestelį ir padarė žvejybos treniruotę. Nei vienas jaunuolis tokioje upėje su plūdine meškere nebuvo žvejojęs. Neilgai trukus suprato, kad varžybose nebus lengva, joms reikalingas specialus pasiruošimas ir reikalingos tokiai žvejybai žinios. Nusiminti nebuvo ko. Būrelio nariai kepė dešreles, žvejojo ir gerai leido laiką.

                             Būrelio veikla yra susijusi su karyba, tad būrelio nariai turėjo ne tik linksminti, bet ir visą naktį saugoti palapinių stovyklą.

                             Varžybų rytas išaušo saulėtas ir karštas. Vaikai nebuvo gerai pailsėję, nes veikla, nepatogumai ir sargybos neleido to padaryti.

                             Varžybas pradėjo visi uoliai, žvejoti galėjo 4 val. Pasibaigus varžybų laikui paaiškėjo, kad visos 3 jaunuolių komandos pagavo apie 950 g žuvies, t.y. 49 žuvis. Daugiausiai žuvų pagavo ir buvo ištvermingiausias Aurimas Rūškys. Už tai jam buvo skirtas prizas.

                             Pirmosios žvejų varžybos vaikams nebuvo labai nusisekusios, bet jie daug naujo sužinojo apie žvejybą ir gerai praleido laiką gamtoje.

                             Kudirkos Naumiesčio pasienio užkardos komanda užėmė II vietą ir pagavo didžiausią varžybų žuvį.

 

Autorius: D.Stepšys, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės Kudirkos Naumiesčio pasienio užkardos vadas

 

<

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje balandžio 6 dieną vyko vienas unikaliausių bėgimų Lietuvoje Šiaulių karinio aerodromo kilimo – tūpimo taku „Runway Run 2019“. Runway Run 2019 – tai unikalus, vienintelis toks Lietuvoje bėgimas Kilimo tūpimo taku, kuriuo kyla ir leidžiasi Lietuvos Karinių oro pajėgų orlaiviai kartu su NATO oro policijos misiją vykdančiais sąjungininkų naikintuvais. Šis bėgimas skirtas paminėti NATO Aljanso 70-metį ir 15 – ąsias įstojimo į NATO aljansą metines. Renginio dalyvius sveikino ir apdovanojo krašto apsaugos ministras R. Karoblis.  Taip pat renginio dalyviai galėjo apžiūrėti ir susipažinti su NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės ginkluote ir ekipuote: Vokietijos tanku „Leopard 2", 36 tonas sveriančia ratine pėstininkų kovos mašina „Boxer", šarvuotu žvalgybos automobiliu „Fenek", pėstininkų kovos mašina „Marder" ir kt. Be to, renginio metu buvo galimybė pamatyti Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų karinius orlaivius, NATO oro policijos misiją vykdantį Lenkijos karinių oro pajėgų naikintuvą F-16, kurie skraidė bėgimo metu virš bėgikų galvų.

Bėgime dalyvavo ir Kudirkos Naumiesčio pasienio užkardos jaunojo pasieniečio būrelio nariai, užkardos pareigūnai, Pagėgių rinktinės pareigūnai. Kartu su dar beveik 9000 dalyvių prabėgo 3000 m. distanciją, apžiūrėjo karinės technikos ir ginkluotės ekspoziciją, aplankė Šiaulių užkardą.

 

Autorius: D.Stepšys, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės Kudirkos Naumiesčio pasienio užkardos vadas

<

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button