Pirmadienį minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena. Prisimindami šią dieną minėjome ir mes, Vinco Kudirkos gimnazijos mokiniai bei mokytojai. Per istorijos pamokas 5 – 7 klasių moksleiviai žiūrėjo skaidres apie koncentracijos stovyklas, atliko praktinius darbus ieškodami informacijos apie Antrojo pasaulinio karo metais Kudirkos Naumiesčio apylinkėse vykdytą Holokaustą, klausė istorijos mokytojų pasakojimų apie žydų genocidą, Lietuvos žmones, nepabūgusius pasipriešinti jam ir atlikti savo pilietinę pareigą – gelbėti žmonių gyvybes, o per literatūros pamokas sužinojo, jog, nepaisant siaubingų gyvenimo sąlygų ir baimės, getuose egzistavo kultūrinis bei dvasinis gyvenimas - Vilniaus gete veikė orkestras, du chorai, biblioteka, muzikos mokykla, dvi pradinės bei vidurinė mokykla.

          Per Antrąjį pasaulinį karą naciai išžudė daugiau kaip 90 procentų Lietuvos žydų. Masinių žudynių vieta yra ir Kudirkos Naumiestyje, todėl mokiniai, lydimi mokytojų, rinkosi žydų kapinaitėse, uždegė atminimo žvakeles bei sudėjo atsineštus akmenėlius, taip prisijungdami prie tarptautinės akcijos „Mes prisimename“ ( „We remember“ ) ir tapdami Lietuvos veidu ir balsu kovojant su neapykanta.

 

Autorius: R. Barisevičiūtė, B. Ambraziūnienė, R. Bacevičienė, mokytojos

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button