Kaip ir kasmet, mūsų gimnazijoje buvo minima Kovo 11-oji, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Šiemet šventė jubiliejinė – 30 – oji, todėl ruoštis renginiui pradėta nuo pirmųjų kovo mėnesio dienų. Juk nejuokas pagaminti 300 trispalvių vėjo malūnėlių, tapusių nepriklausomybės vėjo simboliu.

          Kovo 10 – osios saulėtą vidurdienį gimnazijos mokytojai ir mokiniai, nešini trispalve atributika,  buriavosi mokyklos kieme bei rikiavosi iškilmingai eisenai Varpo aikštės link. Priekyje kolonos plevėsavo valstybės bei gimnazijos vėliavos, o mokinių rankose žaismingai sukosi vėjo pučiami malūnėliai. Jubiliejinis Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas, subūręs ne tik gimnazijos, bet ir miestelio bendruomenę, jautriais žodžiais beldėsi į kiekvieno širdį. Susirinkusiuosius Varpo aikštėje bei visus miestelio gyventojus pasveikinti taip pat atvyko ir Šakių rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis, kuris atvežė ir tradiciškai ant dr. Vinco Kudirkos kapo padėjo Prezidento puokštę. Nuskambėjus šventiniams sveikinimams bei literatūrinei kompozicijai, laisvės simboliu tapusiais trispalviais vėjo malūnėliais pasipuošė pievelė aplink Vinco Kudirkos paminklą, o minėjimo dalyviai skirstėsi išsinešdami širdyse žinojimą – tik laisvoje valstybėje ir žmogus yra laisvas.

 

VIDEO ĮRAŠAS

 

Autorius: R. Barisevičiūtė, mokytoja

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button