Šeštadienį, rugsėjo 26 dieną, Europoje buvo švenčiama kalbų diena.

    Pasaulyje kalbama daugiau, negu 7000 kalbų Europos Sąjungoje vartojama daugiau, negu 20 oficialių kalbų. Kiekviena kalba reikalinga. Ir nesvarbu, kiek žmonių ja kalba- tūkstančiai ar dešimtys milijonų.

    Jaunimui svarbu išmokti kalbų, nes tai suteikia galimybę bendrauti, keliauti, rinktis studijas užsienyje.

    Šiais metais Europos kalbų dieną gimnazijoje skyrėme vertimui. Tik vertėjų darbo dėka knygos prabyla lietuviškai. Vertėjo darbas – lyg autoriaus ir vertėjo pokalbis su tekstu. Aptarėme, kas yra kokybiškas vertimas. Ar visi gali būti vertėjais? Ar vertėjo darbą galima vadinti pašaukimu?

    Gimnazistai vertė tekstus į anglų, rusų, vokiečių kalbas apie valgymo ypatumus, patiekalų receptus, apie jaunimo grupuotes, sprendė kryžiažodžius.

    Europos kalbų dienos iniciatorės-užsienio kalbų mokytojos- džiaugiasi aktyviai ir produktyviai dirbusiais mokiniais, dėkoja visam būriui mokinių, ,,pasimatavusių“ vertėjo profesiją, ir taip dalyvavusių, paminint Europos kalbų dieną.

    Linkime kantriai ir nuosekliai mokytis užsienio kalbų, nepamirštant savosios, nes, kaip sakė mūsų žemietis kalbininkas J. Jablonskis ,,Kalba yra didis, tautos statytas paminklas“.

 

Autorius: Irena Dimšaitė - Cirtautienė, mokytoja

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button