Saulėtą rugsėjo trečiadienį ketvirtokai vyko į Paežerių dvarą. Susipažino su jo istorija, apžiūrėjo puošnias sales, įdomų parką.  Mokiniams patiko  gidės pasakojimas apie menininkę  Magdeleną – Birutę  Stankūnienę, jos palikimą ir meilę gimtam kraštui. Vaikai pamatė iš Amerikos jos atsiųstų daiktų, rūbų, meno kūrinių.  Muziejus didžiuojasi tuo, kad turi smuiką, kuriuo grojo Vincas Kudirka.&

     Ne visi šiuolaikiniai vaikai žino iš kur gaunamas sviestas, todėl ketvirtokai dalyvavo edukacinėje programoje „Tas sviestelio gardumėlis“. Dvaro ledainėje susėdę vaikai ne tik stebėjo sviesto mušimo procesą, bet ir patys dalyvavo jame. Kai kvepiantis, geltonas sviestas buvo sumuštas ir išplautas, šeimininkė jį tepė ant bandelių ir naminės duonos. Vaikai gėrė mėtų arbatą ir gyrė pačių sumuštą sviestą. Tai buvo puiki  išvyka į kaimyninį rajoną. Sotūs ir pilni  įspūdžių mokiniai grįžo namo.

 

Autorius: L.Gončaruk, mokytoja

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button